Gratis

Programator

ITC Institutul pentru Tehnica de Calcul SA
3 poziții

Candidatul Ideal

- studii superioare in domeniu informatic (Informatica Economica, Matematica, Calculatoare, Electronica);
- cunostinte si experienta in programarea bazelor de date relationale: T/SQL, PL/SQL, proceduri stocate, medii de dezvoltare;
- cunostinte si experienta de lucru cu baze de date relationale (SQL Server, Oracle, etc.);
- cunostinte si/sau experienta in programarea orientata pe evenimente (C, C++);
- cunostinte despre solutii de gestiune si management al intreprinderii, de tipul Entreprise Resource Planning (ERP);
- cunostinte despre analiza si proiectarea sistemelor informatice;
- capacitate de analiza si sinteza;
- abilitati de comunicare cu clientii si colegii;
- experienta in lucrul cu produse de tip ERP prezinta un avantaj.

Descrierea jobului

- Realizeaza programe pentru dezvoltarea, localizarea, interfatarea sau adaptarea produselor ERP elaborate de unul din lideri mondiali pe piata ERP, firma Infor / Baan.
- Primeste specificatii de programare de la consultantii /analistii specializati in produsele ERP, care identifica cerintele specifice ale clientilor sau ale legislatiei financiar – contabile din Romania.
- Colaboreaza cu consultantii /analistii in realizarea si testarea programelor.

Important furnizor de solutii si servicii informatice. Distribuitor al produselor firmelor Infor/Baan (ERP, CRM, BI, PDM) si Infor/Datastream (EAM), pentru care ofera intreaga gama de servicii necesare implementarii acestora la beneficiari.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024