Gratis

Programator SQL PERIOADA DETERMINATA

PATRIA BANK S.A.

Candidatul Ideal

  • Programare Transact SQL (Microsoft SQL Server)
  • Index Tuning
  • Limba engleza – nivel mediu
  • Atentie la detalii
  • Responsabilitate si integritate
  • Abilitate de prioritizare
  • Orientare catre rezultate.
  • Minim 2 ani experienta intr-o pozitie similara

Constituie avantaj:
  • Cunostinte programare Oracle Forms
  • Programare PL/SQL (Oracle)
  • Dezvoltare rapoarte SSRS
  • Procese ETL (SSIS)
  • Cunostinte programare .net Framework/Core

Descrierea jobului

Cerintele postului:
  • Realizeaza dezvoltari ale aplicatiilor informatice si asigura mentenanta acestora,
  • Realizeaza procesul de identificare, impreuna cu utilizatorul final, personalul bancar, a necesitatilor de suport informatic in vederea asigurarii acestuia in conditiile de disponibilitate, calitate si securitate cerute
  • Participa la asigurarea securitatii sistemului informatic prin aplicarea intocmai a normelor interne specifice
  • Realizeaza elaborarea (actualizarea) procedurilor de operare şi a instrucţiunilor de lucru pentru noua aplicatie/modul informatic
  • Realizeaza adaptarea permanenta a sistemului informatic
  • Concepe si intretine documentatia tehnica a sistemelor Bancii avand in vedere atat sistemele unitare cat si conexiunile logice dintre acestea
  • Participa ca specialist, la realizarea rapoartelor / sintezelor, solicitate
  • Executa sarcinile profesionale din sfera sa de activitate,
  • Privind relatiile interpersonale: onestitate; mentine si dezvolta relatii de buna colaborare cu toti colegii;
  • Asigura confidentialitatea datelor si informatiilor in cadrul activitatii desfasurate;Executa orice alte sarcini trasate de seful ierarhic

Beneficii:
  • Posibilitate work from home
  • Abonament de servicii medicale

Grupul Patria Bank are drept acționar majoritar Fondul de Investiții Emerging Europe Accession Fund (EEAF) ai cărui principali investitori sunt instituții importante și de renume precum BERD (Banca Europeană de Reconstrucție și Dezvoltare), FEI (Fondul European de Investiții) și alte instituții importante la nivel european.

Banca Patria oferă produse și servicii tuturor românilor prin cele patru divizii specializate: Persoane Fizice, Afaceri Mici (microîntreprinderi), IMM și Afaceri Agro.

Activitatea Patria Bank este inspirată de oameni în general și de românii responsabili și muncitori în particular.

Punem integritatea și etica profesională înainte de orice și credem că succesul poate fi atins doar printr-o abordare bazată pe responsabilitate, flexibilitate și disponibilitatea de a vedea oamenii înaintea hârtiilor.

Avem un set de valori care ne definesc activitatea și care transmit publicului larg și partenerilor comportamentul așteptat de la noi:
- APROPIERE UMANĂ
- FLEXIBILITATE
- RESPONSABILITATE PROFESIONALĂ
- INIȚIATIVĂ
- IMPLICARE

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 22 Mai 2024