Gratis

Programator productie

GOTEC ROM SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice/sau in curs de finalizare;
- Cunostinte PC/Excel;
- Experienta in planificare productie reprezinta avantaj;
- Abilitati de organizare, planificare si prioritizare a activitatilor;
- Limba engleza/sau germana

Descrierea jobului

- Elaboreaza impreuna cu seful de productie , programul de productie avand in vedere capacitatile de productie;
- Planifica si ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄urmareste programul de productie;
- Emite comenzi de productie pentru sectie;
- Intocmeste analize si rapoarte pentru materiile prime si produse finite;
- Analizeaza lipsa materii prime/exces de materiale;
- Verifica stadiul comenzilor de aprovizionare si pastrarea acuratetii raportului centralizator de comenzi;
- Urmareste livrarea comenzilor de materii prime conform termenelor confirmate;
- Urmareste mentinerea actualizata a stocurilor de produse finite;
- Participa la inventare organizate in cadrul firmei;
- Ofera suport si informatii cu privire la statusul comenzilor astfel incat sa se respecte termenele agreate din partea clientului;
- Comunicare in permanenta a oricarei situatii astfel incat sa se evite un impact negative al intarzierilor la livrare;
- Procesarea comenzilor primate de la client, evaluarea capacitatii de productie astfel incat sa se respecte termenele de livrare solicitate;
- Gruparea in serie a produselor, pentru a se obtine o productivitate ridicata si sa se elimine timpii morti;

SC GOTEC ROM SRL este o societate comercială cu capital privat, integral străin, care are ca obiect principal de activitate tratarea si acoperirea metalelor – cod CAEN 2561 si face parte din grupul GOTEC Gorschlüter Gmbh, cu sediul central in Wülfrath/Germania, cu experienta in domeniul Automotive
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 19 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024