Profesori debutanti - matematica, geografie, educatie fizica

AVENOR

Candidatul Ideal

Avenor College lansează “Profesori pentru Profesori”/ “Teachers for teachers” – un program de pregătire și mentorat pentru profesorii aflați la început de carieră care vor să-și transforme meseria într-o veritabilă profesie.

Echipa noastră este gata să împărtășească cele mai bune practici de predare și învățare cu profesorii debutanți aflați la început de carieră. Prin acest program oferim acces la formare profesională continuă pentru cadrele didactice care își doresc să își înceapă cariera, sub îndrumarea unor profesori experimentați, într-un mediu educațional inspirațional, cu facilități moderne.

Cu 16 ani de experiență în educație în România, Avenor College are o echipă de peste 100 de profesori pregătiți la standarde internaționale să ofere experiențe de învățare centrate pe elev.

Detalii despre program:

‘Tell me and I forget. Teach me and I may remember. Involve me and I will learn.’ – Benjamin Franklin

Programul “Profesori pentru profesori” a fost gândit special pentru cadrele didactice care își doresc să se dezvolte și să predea într-un mediu bilingv, urmând cele mai înalte standarde de învățare.
  • Durata programului: 2 ani
  • Pachet salarial: motivant
  • Valoarea programului: 2000 euro
  • Costul programului: gratuit pentru profesorii selectați
Ce trebuie să ai ca să aplici la programul Profesori pentru profesori/ Teachers for Teachers:
  • Diplomă de licență sau adeverință de student în an terminal (să fii student în an terminal într-un program care se finalizează cu diplomă de licență);
  • Certificatul de absolvire a modulului Psihopedagogic, minim nivel 1;
  • Pasiune pentru educație și deschidere spre inovație în educație;
  • Să faci dovada a cel puțin o activitate de voluntariat sau muncă plătită pe o perioada mai lungă de 1 lună, într-un domeniu direct sau indirect legat de educația copiilor sau tinerilor;
  • Cunoștințe foarte bune de limbă engleză Nivelul B2 la engleză/ certificare internațională FCE/ certificare internațională general/academic IELTS 5.5);
  • Cunoştinţe de operare pe calculator – operare iPad și Windows PC, Google suite (Google classroom, Google docs, Google sheets, Gmail);
  • Profesorii/absolvenții din domeniile matematică, geografie, educație fizică și sport au un avantaj în aplicare, însă nu ne limităm la aceste domenii.

Descrierea jobului

Programul urmează formatul și standardele programelor de pregătire a profesorilor debutanti din Marea Britanie și cuprinde:
  • Experiența într-o școală internațională – formare continuă la clasă
  • Activități de predare simultană împreună cu un profesor cu experiență
  • Cultivarea abilităților necesare pentru crearea de resurse educaționale și planuri de lecție
  • Asistență la ore și feedback constant din partea mentorilor
  • Posibilitatea de prelungire a activității educaționale în cadrul școlii și după încheierea programului.
Cum te dezvolți la Avenor?
  • Beneficiezi de un program de mentorat personalizat
  • Primești sprijin
  • Lucrezi alături de oameni excepționali, care se dezvoltă și inovează continuu
  • Ai oportunitatea de perfecționare continuă, alături de cei mai buni
  • Ai oportunitatea de a munci într-o echipă entuziastă, tânără, într-o şcoală modernă;

Cum aplici?

Așteptăm CV-ul tău complet împreună cu o scrisoare de intenție pe adresa hr@avenor.ro.

Safeguarding:
Deoarece suntem o instituție de învățământ și luăm foarte în serios datoria noastră față de toți elevii școlii, procedura noastră de recrutare include verificarea referințelor, precum și solicitarea cazierului judiciar și a certificatului de integritate.

Alinierea la GDPR: Prin trimiterea CV-ului către adresele noastre de înregistrare vă manifestați ACORDUL EXPLICIT pentru procesarea datelor dumneavoastră doar în scopurile impuse prin legislația muncii. În conformitate cu Politica noastră de confidențialitate, Avenor College prelucrează date cu caracter personal ale candidaților doar în scopuri reglementate prin Codul Muncii sau alte activități pentru care există un temei legal.
Prin politica noastră internă de minimizare a perioadei de procesare a datelor personale, vă garantăm faptul că în cazul în care nu sunteți admiși pentru poziția pentru care ați aplicat, CV-ul dvs. va fi păstrat în cele mai depline condiții de siguranță, pe o perioadă de 6 luni de la depunerea candidaturii.

Descrierea companiei

De ce să faci parte din echipa Avenor College?
  • Câștigi experiență într-o școală de top din România.
  • Avenor College este o școală internațională britanică non-profit, cu un program bilingv consistent și unic, ancorat în cultura românească. Co-creăm pentru elevii noștri, cu vârste între 2 și 19 ani, călătorii de învățare transformatoare, care să-i ajute să-și dezvolte caracteristicile din Profilul Elevului Avenor.
  • Avenor College are dublă acreditare, atât în sistemul românesc, prin ARACIP, cât și în sistemul britanic, prin British School Overseas (BSO), reprezentând Department for Education (DfE) din Marea Britanie.
  • Facem parte din rețeaua națională școlară.
  • Facem parte din COBIS – Council of British International School.
  • Urmăm și asigurăm dezvoltarea carierei profesorilor atât în sistemul britanic, cât și în sistem românesc.
  • Suntem experți în învățare și învățăm continuu.
  • Căutăm și pregătim oameni valoroși care aspiră să devină modele de care elevii noștri își vor aminti toată viața.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024