Gratis

Profesor Limba franceza

Liceul Little London - Fundatia Tara Minunilor

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine?
  • Entuziasm și plăcere de a lucra cu elevii;
  • Dorința de a te dezvolta profesional;
  • Implicare în activitățile clasei și ale școlii;
  • Deschidere spre dialog și asumarea responsabilității.
  • Noțiuni și experiență aplicată de managementul clasei.
Constituie avantaje dacă ai:
  • Definitivatul;
  • Modulul psihopedagogic I, II;
  • Experiență de predare 3-5 ani;

Descrierea jobului

Ce responsabilități vei avea?
  • Organizarea și derularea procesului educațional la clasă;
  • Coordonarea și supravegherea elevilor la alte activități;
  • Utilizarea și combinarea de mijloace și metode moderne de predare;
  • Participarea la activități de voluntariat și extracuriculare (ex. tabere, vizite diverse, ore derulate în alte locații);
  • Comunicare și oferirea de feedback către părinți.
Ce îți oferim?
  • Oportunitatea de a munci într-o echipă tânără și entuziastă, într-o școală modernă;
  • Clase cu număr redus de elevi;
  • Posibilitatea de a te perfecționa profesional prin training-uri de specialitate;
  • Un salariu motivant, condiții foarte bune de lucru;
  • Libertate de acțiune, suport logistic și informațional.

Liceul Teoretic Little London este o instituție educațională de referință pentru învățământul privat din România cu peste 20 ani de experiență, acoperind toate ciclurile de învățământ: preprimar, primar, gimanazial si liceal. LLIA este acreditată atât de Ministerul Educației pentru școală primară, gimnaziu și liceu, cât și de către International Baccalaureate (ibo.org) pentru Primary Years Programme (3-12 ani)- ciclu preprimar si primar.

Elevii Little London sunt pregătiți și certificați să urmeze cursurile universitare în orice facultate acreditată din România sau din străinătate.

Susținem Performanța Academică prin ateliere de lucru și proiecte, astfel încât copiii să poată înțelege care este aplicabilitatea practică a teoriei învățate în clasă. Suntem adepții programelor de transformare instituțională și curriculară, convinși că sunt calea cea mai sigură prin care ne îmbunătățim actul educațional.

Examenele Cambridge, pe care elevii noștri le promovează, îi ajută mai departe în parcursul academic, indiferent de sistemul educational pe care îl vor alege.

Calitatea Educației la Little London este asigurată de o echipă de profesori riguros recrutați și motivați profesional, instruiți permanent și formați în sistem românesc și internațional (IB – International Baccalaureate);

Credem că un climat plăcut în școală ne ajută să construim un cadru educațional de calitate. Suntem convinși că profesorii constituie unul dintre pilonii comunității noastre, alături de copii și părinți, iar meritele sunt recunoscute și recompensate. Dacă printre valorile tale se numără profesionalismul, respectul, lucrul în echipă, integritatea și responsabilitatea te așteptăm la noi în echipă!

Dacă iți doresti o cariera în cadrul echipei Little London, trimite-ne cv-ul tau pe adresa madalina.dicu-sava@lliacademy.ro.

Prin trimiterea cv-ul ești de acord cu prelucrarea datelor personale în scopul și pe durata procesului de recrutare.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 22 Mart. 2024 Expiră 21 Apr. 2024