Gratis

Profesor de engleza, predare online

Esol School S.R.L.
10 poziții

Candidatul Ideal

Profesor de engleză (program online, part-time)
English School of Bucharest caută colaboratori, profesori calificați care să predea copiilor, adolescenților și adulților cursuri de limba engleză online pe platforma de învățare Zoom.
Salarizare: 2000-2500 lei/luna; 45 lei/ora/50 de minute

Descrierea jobului

Candidații trebuie sa fie persoane fizice autorizate si să aibă:
• răbdare și pasiune pentru activitatea didactică;
• absolvirea unei Facultăți de Litere/Limbi Străine;
• cunoașterea metodelor moderne de predare;
• experiență în pregătirea cursanților pentru examenele internaționale de limba engleză.

Descrierea locului de muncă:
• să cunoască foarte bine materia ce trebuie predată, obiectivele conforme vârstei și nivelului;
• să participe online la ședințe organizate în cadrul școlii și să pună în practică metodele noi de predare-învățare;
• să întocmească rapoarte de progres ale cursanților la finalul fiecărui modul/nivel pentru a facilita performanța acestora;
• să participe la organizarea și implementarea tuturor sesiunilor de examene (organizare, supraveghere, monitorizare);
• să inițieze simulări de examen.

Descrierea companiei

English School of Bucharest - Școală de Limba Engleză

Publicat 6 Mart. 2024 Reactualizat 6 Mart. 2024 Expiră 5 Apr. 2024