Gratis

Profesor after school in limba germana

Asociatia Centrul De Consiliere Si Educatie Pentru Copii Si Adulti ANALESIA
2 poziții

Candidatul Ideal

Ne dorim alături, o persoană serioasă, responsabilă, corectă, implictă, echilibrată, veselă, punctuală.
Așteptăm:
Absolvent/ă de studii ce-i conferă calificare în domeniu.
Bun cunoascator a limbii germane.

Descrierea jobului

Activitati specifice fișei posului de "Profesor afterschool".
Analesia Kinderzentrum (Gradiniță și After School în limba germană) este situat într-o zonă deosebită a Bucureștiului, într-o vilă impunatoare cu spații generoase.
Colectiv minunat, atmosferă destinsă.
Masa de prânz asigurată.
Vacanțe plătite: Craciun/Anul nou, Paște, Vară.

Gradiniță și After School în limba germană Analesia - Bucuresti - Sector 1.
Tradiție de peste 20 de ani în furnizarea de servicii educaționale în limba germană.
Rezultate foarte bune an de an, la testarea în vederea admiterii la Colegiul German Goethe.
Scopul principal: Pregătirea copiilor preșcolari/școlari pentru viață și școală, concomitent cu învățarea limbii germane la nivel matern.
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 27 Febr. 2024 Expiră 28 Mart. 2024