Gratis

Production Manager

Knauf Insulation S.R.L.

Candidatul Ideal

• Studii Universitare in domeniul mecanic sau electromecanic – de preferat
• Minim 3-5 ani de experiență într-un mediu similar
• Cunoștințe de management al calității
• Cunoștințe privind costurile de fabricație versus target
• Cunoștințe privind stabilirea eficienței producției – producția net nominală, OEE
• Cunoștințe de lucru in SAP – de preferat
• Cunoștințe de lucru privind reglementările și standardele de fabricație
• Cunoașterea metodologiilor și instrumentelor de îmbunătățire continuă, cum ar fi Lean Six Sigma – de preferat
• Abilități organizatorice, leadership
• Abilitatea și dorința de a lucra hands-on în fabrică, colaborarea cu toți angajații și colectarea de idei care pot îmbunătăți procesele și / sau sistemele de fabricație
• Limba engleză - minim B2

Descrierea jobului

• Gestionează procesul de producție din punct de vedere al echipamentelor și resurselor pentru a obține o productivitate maximă
• Se asigură că produsele din gamă sunt fabricate la timp, respectând cerințele de calitate si obiectivele de cost
• Analizează rapoartele de producție în vederea identificării oportunităților de îmbunătățire a performanțelor
• Identifică nevoile de formare ale angajaților, oferă suport in organizarea instruirii, monitorizează implementarea instruirii angajaților în conformitate cu procedurile interne
• Responsabil cu pregătirea si monitorizarea bugetului pentru departament, se asigură de menținerea costurilor in bugetul aprobat
• Implementează programe prin care contribuie la conservarea resurselor, reciclarea si reducerea generării deșeurilor și a consumului de energie, precum și asigurarea condițiilor pentru îndeplinirea obiectivelor în condiții de siguranță ale angajaților

Knauf Insulation is the global leader in production and distribution of insulation solutions. With more than 40 years of experience in insulating industry Knauf Insulation represents one of the most respected names and one of the fastest-growing insulation manufacturers in the world.

We chalenge conventional thinking and create innovative insulation solutions that shape the way we live and build in the future, with care for the people who make them, the people who use them and the world we all depend on.

Târnăveni, strada Armatei nr 82, jud Mures, CP 545600

Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024