Gratis

PRODUCTION MANAGER ASSISTANT

INDUSTRIES YIELD

Candidatul Ideal

  • Studii superioare absolvite (de preferabil in domeniul textil)
  • Bune cunostinte pachet Office
  • Experienta in planificarea productiei - reprezinta avantaj
  • Orientare spre rezultate
  • Aptitudini de lucru in echipa
  • Persoana responsabila si organizata
  • Limba Italiana nivel mediu – reprezinta avantaj

Descrierea jobului

  • Elaborarea si implementarea planurilor de productie, in functie de cerintele si resursele disponibile
  • Colaborarea stransa cu departamentele companiei pentru a asigura o planificare eficienta si la timp a resurselor
  • Identificarea si implementarea de masuri de imbunatatire continua a proceselor de productie, pentru a optimiza eficienta
  • Asigurarea respectarii standardelor de siguranta in toate operatiunile de productie
  • Introduce date, genereaza si transmite rapoarte specifice activitatii de planificare a productiei
  • Urmareste productia dupa raportarile liniilor

Descrierea companiei

INDUSTRIES YIELD - excelenţa în calitate şi tehnologie

Industries Yield reprezintă un bastion al inovaţiei, cercetării şi dezvoltării care are drept obiectiv specializarea unei echipe semnificative de angajaţi în producerea de articole tehnice de iarnă la cele mai înalte standarde de calitate la nivel global.
Este mai mult decât o fabrică de confectii - este un veritabil centru industrial şi tehnologic de cercetare - dezvoltare - formare în domeniul textil.
Despre dimensiunile gigantice ale companiei vorbesc de la sine cifrele. Având un număr semnificativ de angajaţi, Industries Yield este unul dintre cei mai mari angajatori din judetul Bacău - în prezent un numar aproximativ de 2000 de angajati şi intenţionează să crească numărul salariaţilor.
Compania Industries Yield se întinde pe 16.000 de metri pătraţi dintr-un total de 33.000 metri pătraţi, câţi are platforma industrială.
Incepând cu anul 2016, compania a investit resurse semnificative pentru retehnologizare, circa 7 milioane de euro. Aproximativ 45% din totalul investiţiilor realizate până în prezent au fost direcţionate către echipamente de ultimă generaţie si îmbunătăţirea măsurilor de siguranţă. Industries Yield si-a propus să devină una dintre fabricile de confecţii textile cele mai avansate din punct de vedere tehnologic din Europa.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024