Gratis

Product Specialist – ATI si Bloc Operator

TEHNOPLUS MEDICAL SRL

Candidatul Ideal

• studii superioare finalizate;
• cunoștințe in domeniul tehnic;
• experiență in vânzări, de preferință in domeniul medical;
• cunoașterea procedurii de achiziții publice;
• cunoașterea limbii engleze scris/vorbit;
• excelente abilitați de comunicare;
• lucru in echipa;
• perseverenta, corectitudine, implicare;
• cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Power Point);
• permis de conducere auto categoria B;
• disponibilitate pentru deplasări frecvente.

Descrierea jobului

Postul este situat in cadrul Departamentului Vânzări - Divizia Echipamente Clinice si are drept scop promovarea si vânzarea echipamentelor - Paturi si mobilier medical pentru ATI, UPU.

Principalele responsabilități:
• identifica noi posibilități de dezvoltare a afacerii prin găsirea si contactarea potențialilor clienți;
• promovează produsele din portofoliul companiei;
• prospectează in permanenta piața in vederea identificării de noi clienți si a creșterii cotei de piață a produselor in zona in care acționează;
• participa împreună echipa de sales support la întocmirea documentației pentru licitațiile publice;
• învață configurațiile tehnice specifice echipamentelor din portofoliul companiei;
• se documentează permanent si își însușește caracteristicile tehnice si economice ale produselor din portofoliul firmei;
• identifica nevoile clienților si menține permanent relația cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora;
• menține si dezvolta relația cu clienții existenți;
• prezinta si promovează direct produsele si serviciile din portofoliul companiei prin realizarea de oferte pentru potențialii clienți si pentru cei existenți;
• elaborează si susține ofertele deschise in cadrul unor licitații;
• participa la târguri si expoziții de profil.

Oferta:
• training-uri organizate de către partenerii externi pentru produsele din portofoliul companiei;
• salariu motivant;
• mașină si telefon de serviciu;
• asigurare medicala privata;
• contract de munca pe perioada nedeterminata.

Cu o experienta de 30 de ani pe piata medicala din Romania, misiunea Tehnoplus Medical este de a contribui la îmbunătățirea serviciilor medicale prin furnizarea de produse de înaltă calitate precum și prin asigurarea suportului calificat (întreținere și service).

Multi factori contribuie la succesul nostru, dar nimic nu e mai important decat oamenii nostri. Echipa profesionistă Tehnoplus Medical este dotată cu abilități excelente, cunoștințe tehnice remarcabile și este dedicată oferirii celor mai bune servicii clienților noștri.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024