Gratis

PRODUCT MANAGER

SC AMS 2000 TRADING IMPEX SRL

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare – Biologie, Chimie, Biochimie sau Medicina
Cunostinte teoretice si experienta (minimum 2-4 ani) in vanzari in domeniul medical
Experienta de minimum 2 ani in pozitia de Product Manager intr-o companie de distributie echipamente si reactivi de laborator
Cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Power Point).
Cunoașterea limbii engleze scris/vorbit la nivel avansat
Abilitati de comunicare foarte bune, capacitatea de a lucra independent, dar și în echipă
Ambițios, dinamic
Disponibilitatea de deplasare in tara
Bun psiholog, orientat spre vanzare, cunoscator al sectorului medical
Permis auto – categoria B;

Descrierea jobului

Responsabilitati
Asigura comunicarea cu furnizorii externi in vederea instruirii personale/cunoasterea produselor, pregatirea materialelor de promovare, pregatirea rapoartelor, informarilor.
Asigura pregatirea materialelor si tuturor informatiilor necesare promovarii si vanzarii echipamentelor de laborator si reactivilor dedicati, concentrandu-se pe identificarea si generarea mai multor oportunitati de vanzari bazate pe cerintele clientilor.
Propune si implementeaza activitati promotionale adresate clientilor companiei: vizite la clienti, participarii la congrese, organizarea unor seminarii, demonstratii practice pentru produsele de care este responsabil.
Sustine prezentari periodice ale produselor de care este responsabil catre echipa de vanzari, in cadrul sedintelor de vanzari trimestriale
Evalueaza periodic situatia vanzarilor si stocul pentru produsele de care este responsabil si stabileste impreuna cu echipa de vanzari targetul anual

Face periodic analize ale pietei IVD din Romania si propune strategii de promovare luand in considerare mai multi factori (piata, clienti, competitie)
Urmareste intregul ciclu de vanzare a produselor
Are capacitatea de a comunica optim si la timp cu toate celelalte departamente din cadrul companiei (Vanzari, Service, Aplicatii, Logistica)
Se informeaza periodic in legatura cu modificarile legislative care apar la nivelul MS, ANMDMR si CAS cu privire la distributia si furnizarea produselor de care este responsabil in cadrul companiei

Companie de distributie reactivi si echipamente pentru laboratoarele clinice, analitice si de cercetare.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024