Gratis

PRODUCT MANAGER

ATLAS CORPORATION SRL

Candidatul Ideal

Cautam persoane motivate pentru a ocupa postul de Product Manager
  • Cunoștințe generale de afaceri.
  • Studii superioare finalizate (de preferat in domeniu)
  • Limba Engleza scris si vorbit,
  • Experienta minima 2 ani in domeniul electro IT(distributie sau integratori IT)
  • Cunostinte tehnici de vanzare, tehnici de negociere, tehnici de prezentare.
  • Cunoștințe primare de operațiuni și documente financiar-contabile .
  • Cunoașterea generală a mediului de afaceri din România, cunoștințele pieței de copiatoare, imprimante, calculatoare, software, precum și principalii concurenți vor constitui un plus.
  • Abilități de comunicare la toate nivelurile, abilități de organizare și planificare.
  • Cunostinte avansate de limba romana, engleza – scris si vorbit.
  • Cunostinte PC - MS Office.
  • Ușurință, claritate și coerență în exprimare, rezistență la stres, echilibru emoțional, adaptabilitate, atenție distributivă .
  • Oferirea de consultanta si consiliere.
  • Punctualitate, perseverență.
  • Permis de conducere categoria B .

Descrierea jobului

Sarcini de serviciu:
  • Cunosterea produselor electro IT, printing si a serviciilor oferite de companie;
  • Prospectarea pietei si gasirea de noi potentiali client , furnizori;
  • Cunosterea produselor PC si a serviciilor PC oferite de companiile concurente;
  • Initierea de cursuri (vanzari ,tehnice etc.) colegilor din departamentul de vanzari;
  • Mentine legatura comerciala (pret, produse si servicii PC) cu distribuitorii, furnizorii dar si cu clientii companiei;
  • Intocmeste si revizuieste periodic bugetul de achizitie, vanzari si marketing aferent diviziei IT;
  • Negociaza contractele de achizitii si distributie impreuna cu Directorul Comercial;
  • Recomanda cele mai bune practici privind strategia de produs PC, software, printing servicii de inchiriere etc. ale companiei;
  • Recomanda cele mai bune practici privind strategia de produs si de servicii ale companiei;
  • Recomanda cele mai bune formule de achizitii privind actiunile de promovare si vanzare ale companiei,
Ce iti oferim:
  • Pachet salarial negociabil, in functie de experienta si cunostinte;
  • Tichete de masă – la valoarea max. de 40 RON/zi lucrata (800 RON/luna);
  • Laptop, Telefon de serviciu;
  • Abonament medical OPTIMUM
  • Acces la programe de training si dezvoltare

Atlas Corporation ofera solutii de printing si IT adaptate oricarei afaceri. Cu o experiență de peste 25 de ani în piață, Atlas Corporation este partenerul de care este nevoie pentru eficientizarea proceselor tehnologice din cadrul oricarei compani. Combinând expertiza cu o gamă variată de produse, proiectăm soluții complete și optimizate, de ultimă generație. Această formulă a permis implementarea a peste 1.000 de proiecte, pentru companii de toate dimensiunile, din multiple sectoare de activitate.

www.atlascorporation.ro
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024