Gratis

Product Manager RX

Terapia - a SUN PHARMA Company

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate (preferabil medicina/farmacie);
- Minimum 3 ani experienta pe aceeasi pozitie;
- Excelente abilităţi dе operare PC (MS Office: Word, Excel, PowerPoint);
- Cunoştinţe privind procesul dе promovare, marketing (vanzare);
- Cursuri specifice in domeniul vanzărilor, relaţiilor cu clienţii, marketing reprezinta avantaj;
- Cunoaşterea foarte bună a pieţei produselor farmaceutice;
- Cunostinţe dе management;
- Limba engleza – nivel avansat;

Descrierea jobului

- Stabileşte obiectivele programelor şi proiectelor de promovare a produselor, conform planului de marketing / vânzări;
- Identifica piete si dezvolta programe de marketing;
- Colaboreaza cu diverse companii externe de advertising, media;
- dentifica schimbari in piata, oportunitati si amenintari si indica directii de abordare;
- Identifică resursele financiare pentru buna desfăşurare a programelor / proiectelor de promovare în scopul atingerii obiectivelor propuse de program. Fundamentează bugetul anual pentru produsele proprii şi îl supune spre aprobare managerului;
- Colaborează cu reţeaua de distribuţie şi echipa de reprezentanţi medicali în vederea creşterii rezultatelor şi a eficienţei activităţii;
- Întocmeşte raportări lunare privind implementarea strategiilor de marketing,derularea proiectelor în curs, despre situaţia competitorilor, despre activităţile desfăşurate de competitori, pe care le prezintă managerului;
- Identifică oportunităţi de introducere pe piaţă de noi produse şi le propune managerului;
- Sistematizează şi analizează informaţiile culese şi elaborează rapoarte de piaţă cu propuneri de acţiuni de marketing;
- Păstrează confidenţialitatea privitoare la activităţile de marketing organizate şi asupra datelor interne ale firmei;
- Răspunde pentru modul de concepere şi organizare a analizelor de piaţă şi a activităţilor promoţionale;

Terapia - a SUN PHARMA Company este cea mai mare companie de medicamente generice din Romania .Sun Pharma este a cincea cea mai mare companie de produse generice și specializate din lume și prima companie farmaceutică din India, cu o prezență globală în 65 de piețe și produse comercializate în peste 150 de țări.

Compania ofera un portofoliu solid și extins de produse generice și specializate, aducând beneficii pacienților din întreaga lume. În același timp, Sun Pharma se remarca prin resursele ei multiple, tehnologia avansată și capacitățile de producție de ultimă generație.

Doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie unde gasesti mediul cel mai potrivit pentru dezvoltarea ta si unde poti intalni toate ingredientele care sunt importante pentru tine ca sa fii multumit si implinit pe plan profesionala? Alege PROVOCAREA, alatura-te echipei Terapia - a SUN PHARMA Company, iar noi te asiguram de suportul nostru continuu pentru dezvoltarea ta ulterioara!

www.sunpharma.com

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024