Gratis

Product Manager echipamente laborator clinic

MEDIST SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare în domeniile: biologie, medicină, fizică, biochimie, bioinginerie medicală, chimie clinică;
  • Abilități de product management (gestionarea resurselor, stabilirea etapelor, analiza și respectarea termenelor/ bugetelor alocate, capacitate de a lua decizii/ prioritiza/ organiza/ comunica/ negocia/ lucra în echipă);
  • Cunoștințe Microsoft Office nivel avansat;
  • Cunoștințe limba engleză nivel avansat;
  • Cunoașterea pieței de profil (produse din portofoliul companiei/ concurenței) reprezintă un avantaj;
  • Experiența într-un laborator clinic/ pe un post similar reprezintă un avantaj;
  • Spirit de inovație și creativitate;
  • Disponibil pentru deplasări în țară și ocazional în afara țării;
  • Posesor de permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Asigură prezentarea și promovarea produselor de laborator clinic din portofoliul alocat la clienții companiei în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
  • Susține tehnic și științific echipa de vânzări;
  • Analizează datele și identifică oportunități de dezvoltare a domeniului de care răspunde (cercetarea și segmentarea pieței, monitorizarea vânzărilor/ importurilor, raportarea specifică);
  • Menține și dezvoltă relația cu furnizorii și clienții companiei;
  • Coordonează echipa de specialiști de aplicații din subordine;
  • Planifică și își organizează activitatea pe baza unui bun management al timpului;
  • Manageriază și gestionează toate activitățile legate de participarea la licitații pentru produsele din portofoliul de care răspunde.
Beneficii
  • Pachet salarial atractiv (prime de Paște, Crăciun, sfârșit de an, aniversare vechime în companie, etc.);
  • Mediu de lucru plăcut (flexibilitate în organizarea programului/ deplasărilor, telemuncă, etc.);
  • Program de inducție și pregătire susținut de o echipă profesionistă și experimentată;
  • Dezvoltare profesională într-o companie lider în domeniu;
  • Asigurare de sănătate privată.

S.C. Medist S.R.L. este o companie cu capital integral românesc, înființată în anul 1994, având ca domenii principale de activitate importul, distribuția și serviciile de post-vânzare pentru echipamente medicale. Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Craiova și Iași.

Compania face parte din grupul Medist care a fost selectat printre „Cele mai bune locuri de muncă din România în 2022” (Best Places To Work For in Romania in 2022).

Poți afla mai multe despre noi accesând: https://medist-srl.ro.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024