Gratis

Process Manager

krukholding

Candidatul Ideal

SCURTA DESCRIERE:
Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrala. Din 2007, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.Grupul KRUK este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitati de dezvoltare, siguranta, suport si stabilitate.
Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!Ne mandrim cu titlul de Top angajator, ocupand locul 3 in Topul angajatorilor, conform Undelucram.ro, titlu obtinut pentru cultura organizationala transparenta si preocuparea constanta pentru bunastarea angajatilor.KRUK Romania are o echipa tanara si profesionista si isi desfasoara activitatea intr-un mediu placut si linistit. Valorile in functie de care ne ghidam activitatea, sunt: ??simplitatea, respectul, cooperarea, responsabilitatea si dezvoltarea continua.
In centrul fiecarui proiect si activitate pe care le dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.

CERINTE:

Studii superioare finalizate;
Limba engleza - nivel avansat
Experienta in Lean management ?i/sau Business process management reprezinta un avantaj
Capacitate de analiza si gandire critica;
Abilitati foarte bune de problem solving;
Capacitate de organizare, planificare si prioritizare;
Orientare catre schimbare si optimizare;
Cunostinte avansate de operare calculator (Pachetul Microsoft Office), in special abilitati de Excel;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

Gestioneaza procesul de colectare amiabila a cazurilor unsecured negarantate (atat persoane fizice cat si SME).
Elaboreaza strategia de lucru pentru cazurile din portofolii, propunand utilizarea adecvata a instrumentelor de colectare (ex. SMS, scrisori, apeluri, vizite prin agen?i pe teren) in functie de situatie.
Gestioneaza procesul de trimitere scrisori catre clienti - selecteaza cazurile, tipologia de scrisori, tine legatura cu partenerul extern pentru printare si trimitere.
Gestioneaza procesul de apelare prin intermediul Contact Center-ului in vederea recuperarii creantelor (asigura disponibilitatea adecvata a cazurilor eligibile pentru apelare, priorizand si contactand cazurile cu potentialul cel mai mare).
Se asigura de indeplinirea targetelor de plati si semnare angajamente de plata pentru portofoliile coordonate, monitorizand totodata si profitabilitatea procesului;
Elaboreaza rapoarte si analize referitoare la portofoliile cesionate, monitorizand evolutia rezultatelor si propunand actiuni de colectare pentru imbunatatirea procesului si a rezultatelor.
Identifica si sugereaza modalitati de optimizare a proceselor si de reducere a costurilor, aplicand ciclul PDCA (Planificare, Executie, Verificare, Actiune).
Prezinta strategia de lucru si ofera suport clientilor interni (departamentele implicate in acest process), precum si partenerilor externi/ furnizori;

BENEFICII:

Sistem flexibil de beneficii in platforma Benefit Systems - poti alege beneficiile care se potrivesc nevoilor tale (valoare pachet lunar peste media pietei);
Asigurare medicala privata ce acopera servicii complexe;
Work-life balance - program flexibil si mod de lucru hybrid;
Sediu central, usor accesibil, cu design adaptat pentru co-working (Timpuri Noi);
21 zile de concediu de odihna 1 zi libera pentru ziua de nastere zile de concediu pentru vechimea in companie;
Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe)

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!
Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Central?. Din, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.
KRUK Group este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunita?i de dezvoltare, siguran?a, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara ?i profesionista, cu un mediu de lucru placut si linistit. Unele dintre valorile grupului care ne ajuta sa ne ghidam activitatea sunt: cooperarea, spiritul de echipa si parteneriatul.
In centrul fiec?rui proiect si activitate pe care il dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.
Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024