Gratis

PROCESS ENGINEER - WAVE SOLDERING

S.C. MIELE TEHNICA SRL

Candidatul Ideal

- Studii Superioare – Profil tehnic
- Minim 1-2 ani în domeniul producției de electronice
- Cunoașterea proceselor tehnologice în industria electronică
- Cunoștinte limba engleză – nivel mediu
- Cunoștințe operare PC – Pachet MS Office
- Capacitate de învățare rapidă
- Capacitate de ascultare și de transmitere a mesajelor
- Implementează deciziile cu perseverență
- Comunică constructiv, deschis și transparent

Descrierea jobului

- Este responsabil pentru procesele de lipire wave și lipire selectivă din aria de producție.
- Dezvoltă si menține documentația specifică proceselor de lipire wave și lipire selectivă: instrucțiuni de lucru, planuri de
control, flux proces, proces de rework.
- Oferă soluții tehnice în urma analizelor privind erorile apărute în procesul de lipire.
- Definește, urmărește și îmbunătățește procesul de introducere a noilor produse (NPI) în aria de lipire wave și lipire
selectivă.
- Este responsabil pentru crearea și optimizarea setărilor programelor (profile termice, ajustări mecanice și calibrarea
echipamentelor) în aria de de lipire wave și lipire selective.
- Asigură suportul tehnic în faza de introducere de noi echipamente și oferă training tehnicienilor atunci când noi
tehnologii sunt introduse în aria sa.
- Interacționează și colaborează cu echipa de inginerie din cadrul Miele Germania pentru a facilita implementarea de noi
produse, tehnologii și procese asociate ariei de lipire.
- Definește și implementează strategia de mentenanță pentru echipamentele din aria de lipire.
- Creează și implementează proceduri, instrucțiuni de lucru, indicatori de performanță și documentația necesară care să
sprijine activitatea de mentenanță.
- Este principalul punct de contact în relație cu producătorul echipamentelor, facilitând actualizarea, reparațiile, debug-ul
echipamentelor și oferind echipei tehnice interne cele mai noi informații tehnice privind echipamentele

Miele Tehnica Brasov is part of Miele &; Cie. KG, Germany - Smart Home division.

Miele has been present in Brasov since 2009 with two Software Technology divisions and a Production Factory, which supplies the Group with the electronic components and sub-assemblies needed for the control units of smart home appliances.
Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024