Gratis

Presales Solutii Datacenter

NETWORK ONE DISTRIBUTION

Candidatul Ideal

Experienta pe o pozitie similara
Cunostinte in realizarea configuratiilor de solutii de tip server, storage pe baza cerintelor primite
Capacitatea de a sustine prezentari tehnice
Rezistenta la stres si spirit de echipa dezvoltat
Constituie un avantaj:
- cunoasterea portofoliului Dell Technologies, HPE, Lenovo
- Certificari/cursuri presales IT
- Certificari/cursuri sales
- Engleza nivel avansat

Descrierea jobului

1. Sustine productivitatea echipelor de vanzari, elaborand solutii tehnice pentru cereri cu diferite grade de complexitate
2. Sustine partenerii principali, ajuta in constructia si identificarea oportunitatilor noi, discuta la toate nivelele (vendor si intern cu echipa de vanzari)
3. Intocmeste ofertele tehnice pentru partenerii principali mapat pe cererea clientului si ofera suport in elaborarea ofertelor comerciale
4. Asigura asistenta la clientul final, numai la cererea expresa a partenerilor, dupa caz validand in prealabil deplasarea sa
5. Sustine sesiuni interna cu echipele de vanzari, in vederea: pregatirii acestora pe produsele cheie de care se ocupa, a optimizarii procesului de lucru
6. Urmareste oportunitati de upsell in conturile existente, rezultat al proiectelor dezvoltate cu partenerii sau a vizitelor la client
7. Se asigura ca obtine certificarile tehnice necesare sustinerii directiilor de business pentru care a fost desemnat responsabil
8. Ajuta departamentul achizitii in optimizarea rotatiei stocurilor de echipamente speciale, ofertand solutii din stoc
9.Testeaza echipamente noi si ofera feedback pentru dezvoltarea portofoliului.
10.Raporteaza saptamanal/bilunar activitatea sa catre managerul Business Unit-ului

Network One Distribution e pe piata de distributie inca din 2002 iar drumul a fost o aventura inca de la inceputuri. Credem in oameni si in valoarea livrarii unui serviciu de calitate catre clienti, parteneri si angajati. Tinem pas cu schimbarile si inovatiile aparute si ne ridicam la cele mai exigente cerinte. Ne dedicăm eforturile pe dezvoltarea unui business sănătos, urmând un model viabil pe termen lung pentru noi și partenerii noștri.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024