Candidatul Ideal
- Autorizatie de STIVUITORIST
- Studii medii
- Experiența anterioară în domeniul prelucrării maselor plastice constituie un avantaj.Abilitati:
- Capacitate de lucru în echipă și comunicare eficientă.
- Abilitatea de a colabora cu diverse departamente pentru atingerea obiectivelor de producție.
- Capacitatea de a planifica și organiza procesele de lucru pentru a maximiza eficiența producției.
- Abilitatea de a gestiona timpul eficient și de a respecta termenele limită.
- Înclinație spre colaborare și abilități interumane necesare pentru a lucra eficient cu colegii și departamentele în cadrul aceleași organizații.
- Spirit de observație și comunicare pe care să îl folosească pentru a încuraja o atmosferă de lucru productivă.
- Dispoziția de a aborda diverse sarcini și responsabilități pe parcursul zilei de lucru.
Descrierea jobului
- Functie: Preparator mase plastice (cod COR 814201)
Alege materiile prime: material de bază, materiale de umplutură, stabilizatori, plastifianţi, coloranţi. - Pregăteşte materiile prime prin cernere, uscare, măcinare şi filtrare.
- Dozează materiile prime în conformitate cu reţetele stabilite.
- Realizează amestecarea şi malaxarea materiilor prime.
- Alege catalizatorii, materialele termoplastice şi pigmenţii coloranţi în funcţie de tipul de produs finit.
- Manipulează materiile prime, uneltele şi utilajele de lucru respectând normele de tehnica securităţii muncii.
- Întreținerea și operarea echipamentelor de alimentare a mașinilor de injecție, asigurându-se că respectă parametrii de funcționare.
- Verificarea funcționării corecte a utilajelor de alimentare și semnalarea oricăror anomalii.
- Asigurarea curățeniei și igienei echipamentelor utilizate.
Descrierea companiei
Suntem o companie fondata in 2014 cu capital integral privat care oferă servicii de prelucrare prin injecție a maselor plastice, deservind clienți din diverse industrii.
În prezent, High Plast având un număr de 80 angajați, este un producător de componente din plastic pentru diverse industrii cum ar fi articole sportive, articole casnice, echipamente electronice, echipamente pentru vehicule industriale.
Suprafața de producție de 2500 mp, găzduiește mașini de injecție moderne, cu forțe de închidere între 60 și 250 tone forță echipate cu roboți cu 3 axe, dezumidificatoare de material și benzi transportoare. În plus, prin echipamentele noastre auxiliare putem oferi clienților și alte operații secundare cum ar fi sudură ultrasonică, tampografie, asamblare și ambalare.
Fiind situați în apropiere de șoseaua de centură avem acces direct la oraș precum și la granița cu Ungaria la Nădlac (45 km) și Turnu (30 km) via autostrada A1 care conectează România de vestul Europei.


