Gratis

Pre-Sales / Consultant tehnic

RASIROM RA
3 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare
Experienta solida in zona de Suport Tehnic/Ofertare/Vanzare si Customer Facing
Cunostinte software si hardware,IT
Cunoasterea pietei si produselor de securitate si IT&C
Cunostinte de evaluare a costurilor si a profitabilitatii
Cunostinte de vanzare,ofertare, contractare
Cunostinte limba Engleza (minim nivel B2)
MS Office nivel mediu; utilizarea softurilor de customer relationship (CRM) si de raportare

Descrierea jobului

Oferă consultanţă tehnică clienţilor interesaţi de soluţiile companiei;
Coordonează procesul de realizare a ofertei tehnice şi se asigură că răspunde cerinţelor clientului;
Organizează întâlnirile de proiect pe tot parcursul procesului de ofertare şi contractare;
Monitorizează implementarea proiectelor din perspectiva îndeplinirii scopului proiectului;
Realizează prezentări /bugetări tehnice, ca răspuns la cerinţele clienţilor potenţiali sau ca răspuns la caietele de sarcini ale licitaţiilor la care compania participă;
Este responsabil de analiza documentaţiilor din procedură de achiziţii cu ajutorul specialistului de ofertare şi contractare cu scopul de a transmite nevoia clientului către departamentul de soluţii tehnice;
Este responsabil de calitatea documentaţiei/documentelor livrate către clienti;

Descrierea companiei

Cine este Rasirom?
Functionăm sub coordonarea Serviciului Român de Informaţii si suntem integratori de soluţii de Securitate fizică şi informatică.
Principalele noastre obiective sunt securizarea cibernetică şi fizică a infrastructurilor critice naţionale şi europene, precum şi asigurarea obiectivelor naţionale de interes strategic.
Suntem o echipă de profesionisti de elită, capabili să facă faţă oricăror provocări din domeniul nostru de activitate.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024