Gratis

PPC Specialist

MARKETIGITAL INTERNATIONAL S.R.L.

Candidatul Ideal

Marketigital este o agenție de publicitate de tip boutique care ajută companiile din domeniul serviciilor și eCommerce să atragă mai mulți clienți prin intermediul campaniilor pe Google, Facebook și LinkedIn.

Ne dorim o persoană full time care să lucreze cot la cot cu noi, implicată și organizată. Pentru a înțelege mai bine principiile noastre, te rugăm să le parcurgi cu atenție, iar dacă te regăsești printre ele atunci ești un posibil candidat:

Client Obsessed - What’s best for the client is what’s best for everyone.
High Standards - GREAT just isn’t good enough.
Laser Focus - Keep the main thing the main thing, eliminate distractions.
Long-term Thinking - Make short-term sacrifices for long-term success.
Go ALL In - Commit fully, work hard, take initiative, and get things done.
Full Transparency - Be brutally honest and transparent, even if it hurts, it helps.
Question Everything - Ask why and hold nothing sacred in pursuit of the truth.
Invent Impossible - Doesn’t exist doesn’t stop us from inventing it.

Ce nu vom face noi și nici tu:

❌ Email Marketing
❌ PR (Relații Publice)
❌ Articole de blog
❌ Design web
❌ Optimizare pentru motoarele de căutare (SEO)
❌ Bing Ads
❌ TikTok Ads
❌ Pinterest Ads

Ce facem noi și vei face și tu:

✅ Google Ads
✅ Facebook Ads
✅ LinkedIn Ads
✅ Postari Social Media

Responsabilități:

OBLIGATORIU experiență de minim 1 an pentru cele de mai jos.

PPC Specialist - Monitorizează și optimizează conturile de advertising ale clienților pe Google, Facebook și LinkedIn Ads.
Banners - Canva este a treia limbă (a doua este paid ads), iar creativitatea este o nelimitată.
Copywriting - Scrie texte cu limbaj simplu cât și profesional pentru campanii și postări.
Conversion tracking - Se asigură că setările de tracking funcționează la parametri normali.
Optimizări constante - Nu există campanie care să fie optimizată la maxim. Dorinta de a testa tot timpul lucruri noi și îmbunătățirea structurii actuale sunt în ADN-ul lui/ei.
Colaborare strânsă - Daily sync pentru a ne alinia eforturile.
Înțelege și folosește tool-uri - Google Analytics, Merchant Center
Raportări - Trimite săptămânal clienților un scurt update pe WhatsApp despre evoluția campaniilor din ultima săptămână, iar la final de luna un raport un raport lunar.
Independență și organizare - Știe să prioritizeze fiecare task în funcție de prioritate și urgență, ne vom baza pe cuvântul ei/lui că respectă deadlines.

Nu ar trebui să aplici dacă:

Dorești un program de lucru normal de 9-5. Această poziție NU este ușoară și necesită o mentalitate de a te implica la maximum. Căutăm persoane care vor depune efortul pe care altele nu îl vor depune.
Ești ușor ofensat/a.
Ai nevoie de baby sitting.
Ai mentalitatea de a face "Bani Rapid"; acesta este un maraton, nu un sprint.
Nu îmbrățișezi valorile noastre fundamentale.

Îți oferim:

Salariu în funcție de implicare și rezultate, peste media pieței
Oportunitatea de a lucra de oriunde dorești, doar să lucrezi :)
Un laptop nou (promitem)
Cursuri de perfecționare Google Ads sau alte tool-uri
O medie de vârstă de sub 30 de ani
Clienți cu care iți face plăcere să colaborezi
Discount-uri la magazinele clienților noștri
Avem un singur loc disponibil, iar următoarea sesiune de recrutare se va deschide în Ianuarie, 2025.

Descrierea jobului

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024