Gratis

Planificator mentenanta

Wienerberger

Candidatul Ideal

  • Nivelul de studii: superioare în domeniul tehnic (de preferinta in electromecanica, automatica sau domenii conexe);
  • Experiență de lucru în zona de mentenanță producție/construcții/industrială;
  • Cunoștințe limba engleza nivel mediu;
  • Cunoștințe utilizare MS Office;
  • Experiența cu sisteme informatice de management al mentenanței si gestiunea unor produse/procese constituie un avantaj;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Pasiune pentru domeniul tehnic;
  • Persoana proactivă;
  • Construieste relații de lucru bazate pe respect și încredere.

Descrierea jobului

  • Planifică toate activitățile zilnice de mentenanță din cadrul fabricii și supervizează executarea ordinelor de lucru;
  • Monitorizează procesul de mentenanță, întreprinde măsuri corective imediate pentru remedierea deficiențelor constatate și face recomandări de creștere a eficienței proceselor; propune și implementează concepte moderne de mentenanță preventivă/predictivă în cadrul fabricii;
  • Configurează și utilizează orice sistem informatic de management al mentenantei existent sau propus spre implementare;
  • Analizează zilnic și interpretează indicatorii de performanță ai operațiunilor de producție și de mentenanță conform procedurilor companiei;
  • Participă și coordonează proiectele de instalare și reparații de echipamente;
  • Participă la stabilirea, implementarea și dezvoltarea procedurilor și instrucțiunilor de lucru pentru toate activitățile din responsabilitatea sa precum și documentațiile tehnice;
  • Realizează comenzile și înregistrează consumurile zilnice ale pieselor de schimb conform procedurii interne în vigoare.

Vino alături de noi și vei avea parte de:
  • pachet salarial motivant (salariu fix + bonus variabil);
  • al 13-lea salariu;
  • tichete de masă în valoare de 35 lei/zi;
  • prime de Crăciun și Paște;
  • decontare transport;
  • abonament medical de sănătate.

Descrierea companiei

Wienerberger - Inovație de 200 de ani

Wienerberger este cel mai mare producător de blocuri ceramice din lume și cel mai mare producător din Europa de cărămizi pentru fațada și țigle ceramice.

Povestea de succes a grupului nostru a început în Austria în urmă cu 200 de ani. Astăzi, principiile care ghidează activitatea companiei înseamnă mult mai mult decât producția de cărămidă și țiglă ceramică. Wienerberger este o companie cotată la bursă internațională și deține în prezent 197 de fabrici în 30 de țări.

Ne dorim în continuare că succesul nostru să fie bazat pe calitate excepțională și pe inovație. Tehnologiile de ultima oră și experții din domeniu implicați în procesul de producție sunt garanția că produsele finale obținute sunt potrivite proiectelor arhitectonice moderne, performanțe energetic și mai ales sustenabile.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024