Publicat 11 Ian 2017 | Expiră 11 Feb 2017

Planificator constructii

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Constructii / Instalatii

Candidatul ideal

• Planifică și urmărește activitățile specific, în colaborare cu alți membri ai echipei (manager de proiect și alți planificatori)
• Raportează periodic managerului de proiect starea și evoluția proiectului
• Stabilește metodologia privind măsurarea progresului afferent proiectului
• Coordonează activitățile de planificare și raportare
• Realizează și verifică graficele proiectului, incluzând toate fazele, de la proiectare și executie, pana la recepție și punere în funcțiune
• Elaborează analiza drumului critic
• Realizează analiza graficului “la date optimiste” și/sau “la date pesimiste”, precum și managementul marjelor de timp
• Realizează analize de productivitate a muncii
• Revizuiește datele actuale/ prognozate vs datele de referință, cu identificarea/sugerarea acțiunilor posibile de recuperare și/sau reducere a impactului și/sau accelerare
• Realizează raportări săptămânale/ lunare în concordanță cu cerințele și standardele organizației
• Revizuiește și analizează graficul de detaliu și raportul de progres, transmise de subcontractori și/sau furnizori

Descrierea jobului

• Experiență de minimum 3 ani ca planificator in domeniul constructiilor
• Studii superioare in domeniul constructiilor

Divizia BTDConstruct este parte a companiei BTDConstruct & Ambient, care activeaza in domeniul constructiilor, avand o echipa de profesionisti cu peste 15 ani experienta in acest domeniu.

O companie tanara si dinamica a carei viziune este de a construi cu responsabilitate pentru ziua de maine, suntem parte a noii generatii de companii de constructii, care aduc in acest domeniu inovatia tehnologica impreuna cu profesionalismul de exceptie al echipei.

Planificator constructii  -  BTDConstruct& Ambient SRL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă