Gratis

Personal intretinere & reparatii masini/utilaje

DIANA SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Ești plin de energie și determinare?
Alătură-te echipei noastre și fii motorul care menține în mișcare producția, contribuind direct la succesul nostru comun în industria de producție!

Cum arată candidatul ideal:
  • Experiență relevantă în domeniul întreținerii echipamentelor din industria de producție.
  • Cunoștințe tehnice solide în domeniile specifice precum mecanică, electricitate, automatizări etc.
  • Abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor tehnice într-un mod eficient.
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu diversele departamente.
  • Certificări sau calificări relevante pentru fiecare domeniu specific de întreținere (lacatus mecanic, automatist, sudor etc.).
  • Disponibilitate pentru lucrul în ture și intervenții de urgență în afara programului normal de lucru.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Realizarea întreținerii preventive și corective a echipamentelor din zona de producție, asigurând funcționarea optimă și sigură a acestora.
  • Înlocuirea și reglarea pieselor uzate sau defecte conform specificațiilor tehnice.
  • Diagnosticarea și remedierea eficientă a defecțiunilor tehnice ale echipamentelor, în conformitate cu procedurile stabilite.
  • Întocmirea și actualizarea documentației tehnice referitoare la întreținerea echipamentelor.
  • Asigurarea respectării normelor de siguranță și a reglementărilor specifice în timpul efectuării activităților de întreținere.
  • Colaborarea cu departamentele de producție pentru a minimiza timpul de inactivitate al echipamentelor și a maximiza eficiența producției.
  • Identificarea și implementarea de îmbunătățiri tehnice pentru a optimiza performanța și fiabilitatea echipamentelor.
  • Efectuarea lucrărilor de mecanică pentru repararea și întreținerea echipamentelor mecanice din zona de producție.
  • Asigurarea bunei funcționări a componentelor mecanice ale mașinilor și utilajelor.
  • Diagnozarea și remedierea problemelor de natură electrică și electronică ale echipamentelor.
  • Respectarea instructiunilor de lucru, a programului de lucru si a regulilor de buna practica si igiena.
  • Participă la acțiunile KAIZEN din cadrul companiei DIANA SRL.

Ce oferim:
  • Un mod de lucru adaptat unei piețe dinamice aflată în continuă dezvoltare;
  • Procese și proceduri de lucru clare pentru a-ți fi ușor să faci tot ce ai de făcut;
  • O echipă care să îți fie alături și un manager care te va îndruma și va fi acolo pentru a te ajuta cu sfaturi practice;
  • Echipament de lucru la standarde europene.
Și mai oferim:
  • Contract de muncă cu normă întreagă și perioadă nedeterminată;
  • Pachet salarial competitiv;
  • Plata cu un spor de 100% a orelor suplimentare
  • Tichete de masă;
  • Cadouri / bonusuri de Paște și Craciun sau zilele aniversare ale companiei;
  • Bonus lunar pentru performanță;
  • Gustare (mezeluri) și masa calda (ciorbă+ fel principal), gătite zilnic în cantina companiei;
  • Decontarea cheltuielilor de transport pană la locul de muncă;
  • Echipament de lucru la standarde europene.Dacă pentru tine contează respectul, aprecierea, garanția respectării promisiunilor făcute, stabilitatea locului de muncă, posibilitatea a fi susținut să crești profesional și sa avansezi în cadrul companiei.
Vino în echipa DIANA!

Ne-am infintat in 1991 avand ca principal obiect de activitate comercializarea produselor alimentare şi nealimentare prin magazinul propriu din Râmnicu-Vâlcea. De-a lungul timpului ne-am extins lantul de magazine. In prezent funcţionează cincisprezece magazine DIANA, organizate în spaţii comerciale moderne, situate în fiecare zonă importantă a oraşului Ramnicu Vâlcea cat si in orasele: Horezu, Dragasani, Brezoi si Ocnele Mari.

În anul 1997, am investit în prima unitate proprie de producţie pentru carne şi produse din carne. Unitatea fiind utilată cu tehnologie de ultimă oră şi bucurându-ne de o logistică performantă, am devenit în scurt timp unul dintre cei mai activi producători din industria cărnii din judeţul Vâlcea.
Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024