Publicat 27 Iul 2020 | Reactualizat 10 Aug 2020 | Expiră 26 Aug 2020

Personal hotelier (Receptioner, Bellboy, Camerista)

4 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni experiență în Turism / Hotel staff

Candidatul ideal

RECEPTIONER
-abilitati de relationare cu clientii;
-atentie concentrata si distributiva;
-aptitudini de comunicare;
-spirit organizatoric
-cunoscator minim limba engleza
-atestat de receptioner constituie avantaj

Ca si receptioner vei avea urmatoarele atributii:

-Intampina si primeste oaspetii hotelului si ofera un serviciu amabil si prietenos fiecarui oaspete;
-Efectueaza in mod adecvat cazarea fiecarui oaspete, asigurandu-se de completarea exacta si completa a fisei de cazare;
-Inmaneaza cheia camerei in concordanta cu procedurile de securitate;
-Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale;
-Posteaza in sistem banii incasati cu parcarea si emite oaspetilor factura aferenta platii facute ;
-Preia corespondenta si se asigura sa fie livrata camerelor sau departamentelor implicate
-Colaboreaza strans cu celelalte ture din receptie si cu celelalte departamente cum ar fi departamentele de curatenie camere, vanzari, tehnic, alimentatie publica;
-Informeaza despre evenimentele care au loc in hotel si cunoaste orarul de functionare al celorlate puncte de vanzare din hotel;

BELLBOY (comisioner)
-Ajuta oaspetii cu bagajele in concordanta cu normele si politicile hotelului
-Ofera un serviciu prompt si eficient avand o atitudine placuta si prietenoasa
-Are grija de bagajele oaspetilor individuali si grupuri imediat la sosire si la plecare
-Depoziteaza bagajele oaspetilor in siguranta si in concordanta cu politicile si procedurile companiei
-Livreaza corespondenta, mesajele, pachetele catre camerele oaspetilor si celelalte departamente ale hotelului de cate ori este necesar in concordanta cu standardele si procedurile stabilite
-Raporteaza despre toate cererile sau problemele nerezolvate ale oaspetilor
-Explica caracteristicile si facilitatile camerei oaspetilor (TV, seif, internet) si a spatiilor comune si sta la dispozitia acestora cu informatii turistice
-Obtine informatii despre sosirea sau plecarea grupurilor astfel incat sa livreze bagajele la timp.

CAMERISTA HOTEL:
-Curatarea si intretinerea spatiilor de cazare si a spatiilor anexe
-Verifica minibarul si inventarul spatiilor de cazare
-Informeaza prompt despre eventuale deteriorari si distrugeri de echipamente si mobilier din hotel.

Descrierea jobului

BENEFICII:
Salariu + masa.

Descrierea companiei

Palatul Suter - Heritage Boutique Hotel de 5 stele.

Personal hotelier (Receptioner, Bellboy, Camerista)  -  SC PALATUL SUTER SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles