Gratis

Personal Curatenie (Custodian)

U.S. Embassy Bucharest

Candidatul Ideal

Daca va intereseaza acest job si doriti sa candidati, va rugam sa aplicati pe site-ul Ambasadei la adresa de mai jos, sau accesand butonul "APLICA"

https://ro.usembassy.gov/embassy/jobs/ - Custodian (Personal pentru curatenie)

DOAR CANDIDATII CE ISI CREEAZA CONT SI APLICA PE PLATFORMA ERA (ELECTRONIC RECRUITMENT APPLICATION) DE PE SITE-UL AMBASADEI SUA VOR FI LUATI IN CONSIDERARE PENTRU ACEST JOB.
Puteti solicita asistenta de la cunoscuti pentru aplicare pe site-ul Ambasadei, sau puteti contacta personalul Ambasadei pentru asistenta. Va este necesara o adresa de mail in acest sens.

EXPERIENTA: Se cere experienta in curatenie de cel putin 6 luni

CUNOSTIINTE SPECIFICE: Acest job include expunerea la substante chimice de curatat si substante abrazive de curatat, deci este necesara cunoasterea procedurilor de folosire in siguranta a acestora.

CERINTE EDUCATIE: Candidatul trebuie sa aiba cel putin 8 clase absolvite.

LIMBA: Limba romana fluent. Cunoasterea limbii engleze este optionala, dar reprezinta un avantaj.

ABILITATI SI APTITUDINI:
Candidatul trebuie sa fie capabil sa faca curat in diferite imprejurari, incluzand ridicarea uneltelor si dispozitivelor de curatenie (pana la 14 kilograme). Trebuie sa fie capabil sa ridice galeti cu apa, sa ia recipiente cu substante de curatat de pe rafturi, inclusiv de pe rafturi aflate la inaltime si din alte locuri de depozitat. Activitatile de curatat includ aplecarea, rasucirea corpului, urcarea in siguranta pe scari si lucrul la inaltime, activitati repetitive si munca sustinuta pentru indeplinirea indatoririlor de servici. Trebuie sa fie capabil sa lucreze in echipa si sa mentina relatii bune cu ceilalti colegi, sa fie punctual si sa-si indeplineasca indatoririle la timp.

Descrierea jobului

DESCRIEREA POZITIEI:

Efectuarea curateniei in birouri si in ariile dintre ele.
Responsabilitatile de zi cu zi includ: aspirarea carpetelor, curatarea de praf, spalarea cu mopul, lustruirea podelelor, folosind maturi, aspiratoare, galeti, scari, racleta, solutii de curatat, etc. Golirea gunoaielor, stergerea de prag a birourilor si sertarelor, curatarea pervazurilor, spalarea in exterior si in interior a ferestrelor, sortarea hartiilor pentru reciclare. Curatarea bailor si re-aprovizionarea lor cu prosoape de hartie si sapun. Curatatea mizeriei, petelor, urmelor de pe ziduri, podele, tavane si alte suprafete din cladirile de birouri.

Saptamanal, indepartarea de praf si de posibile panze de paianjeni de pe tavane si pervaze.
Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 19 Mai 2024