Gratis

Personal bucatarie - Bucatar

PEAKTURE HOTELS S.R.L.

Candidatul Ideal

• Experienta anterioara intr-un post similar in cadrul unui hotel sau restaurant, reprezinta un avantaj.
• Atitudine pozitiva si orientat spre invatare.
• Abilitati de comunicare, organizat si punctual.
• Esti o persoana energica, harnica si disponibila de a lucra in echipa.
• Program 14:00-22:00 a la carte menu.

Descrierea jobului

- Crearea si executarea de retete noi ce ce vor fi introduse in meniu
- Pregateste meniurile in conditii de igiena.
- Verifica si receptioneaza marfurile livrate de distribuitori din punct de vedere calitativ si cantitativ.
- Pregateste meniurile pentru clienti si masa de pranz pentru personalul hotelului,
- Intocmeste fise de necesar marfa
- Pregateste evenimentele organizate cu coffee breakuri, pranz si cina conform fiselor de evenimente
- Curata si mentine curatenia in spatiile unde isi desfasoara activitatea.
- Raspunde de buna functionare si utilizare a obiectelor care fac parte din inventarul bucatariei si al hotelului.
- Tine evidenta stocurilor la bucatarie
- Planificarea necesarul de materie prima ce va fi folosit pentru evenimente

Facilitati

-Salariu atractiv
-Bonuri de masa
-Masa inclusa
-Bonusuri in perioada sarbatorilor
-Program flexibil

Hotelul Peakture , situat in Bucuresti, la 2 minute de mers pe jos de statia de metrou Piata Universitatii, ofera cazare moderna cu acces gratuit la WIFI ce pune la dispozitia oaspetilor 67 de camere, 2 sali de conferinte, salon de servire a micului dejun si bistro-bar.
Hotelul Peakture este locatia perfecta pentru mediul de afaceri sau turisti care doresc o locatie centrala cu posibilitati de a explora centrul vechi al orasului Bucuresti.
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 29 Febr. 2024 Expiră 30 Mart. 2024