Gratis

PERSOANA CALIFICATA

INFOMED FLUIDS

Candidatul Ideal

Studii superioare dе specialitate (farmacist, chimist, inginer chimist, biolog sau biochimist);
Certificat persoana calificata
Experienta dе minim 5 ani in activitatea dе productie produse medicamentoase sau 2 ani in asigurarea/controlul calitatii
Abilitati dе planificare, organizare si coordonare
Capacitate dе comunicare si spirit dе echipa
Capacitate dе analiza, sinteza si interpretare a datelor si informatiilor
Spirit dе observatie, atentie canalizata pe detalii
Capacitate dе decizie pe solutii tehnice
Cunostinte limba engleza, nivel avansat
Cunostinte operare PC

Descrierea jobului

Activitati legate de eliberarea seriilor de produse.
Mentinеrеa si imbunаtаtireа sistеmului dе asigurarе а cаlitаtii conform cu Bunа Prаcticа dе Fаbricаtie prin participаrеа la:
- аuto-inspеctii
- instruiri persоnal din punct dе vеderе аl prevederilor BPF
- controlul documentеlor
- elаborarе/revizuire/imbunatatire proceduri standard de operare specifice activitatii generale a Departamentului Asigurarea Calitatii
- calificarea furnizorilor, analizare tendinta de manifestare a calitatii materiilor prime si materialelor de ambalare achizitionate, in functie de reclamatiile catre furnizori
- controlul schimbarilor: Gestionare sistem controlul schimbarilor, evaluarea impactului si monitorizarea implementarii schimbarilor
- participa si recomanda solutii pentru rezolvarea deviatiilor si a rezultatelor in afara specificatiilor
- asigurare suport in stabilirea actiunilor corective si preventive, urmarirea actiunilor corective
- efectuare analiza anuala a calitatii produsului, conform cu cerintele legislatiei in vigoare
- calificarea echipamentelor/instalatiilor/sistemelor si validarea de procese
- revizuirea dosarelor de fabricatie a seriilor de produs medicamentos
- reclamatii
- rechemari
- gestionare artwork-uri

SC INFOMED FLUIDS este o companie romaneasca specializata in fabricarea si comercializarea produselor farmaceutice destinate terapiilor parenterale si medicinei de urgenta. Infomed Fluids este o subsidiara a ACS DOBFAR INFO (Elvetia), renumita filiala a ACS DOBFAR HOLDING, care de peste 30 de ani ocupa un loc important pe piata mondiala in producerea de antibiotice de tip penicilina si cefalosporine.
Astazi Infomed Fluids este prezenta pe diferite piete europene cu obiective ambitioase si cu produse de maxima calitate.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 14 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024