Gratis

Peisagist floricultor - Amenajari si Gradinarit

SC COMGABY MOLN SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm oameni harnici şi serioşi, care cunosc metode de întreţinere ale plantelor sau sunt dornici să le înveţe. Reprezintă un avantaj experiența anterioară profesională.

Avem nevoie de multă seriozitate si dorință de muncă.

Descrierea jobului

Acest job presupune întreţinerea plantelor de interior – exterior și se potrivește foarte bine unei persoane care este deschisă, activă, rezistentă la efort.

Suntem deschiși în ceea ce privește viitorii noștri colegi, ca și locație, să locuiască în/spre Gherla sau Răscruci.

Responsabilități:

- Urmărirea proiectelor de amenajare a spaţiilor verzi;
- Pregătirea solului căruia i se adaugă îngrăşămintele necesare;
- Întreţinerea spaţiilor verzi, săpând, plivind, greblând peluzele, îndreptând şi ornând rondourile de flori;
- Udarea gazonului, plantelor şi arborilor cu ajutorul unor stropitori, sau sisteme de irigat portabile;
- Amestecarea şi pulverizarea îngrăşămintelor, erbicidelor sau insecticidelor pentru întreţinerea gazonului, arborilor şi arbuştilor;
- Ornamentarea spaţiilor amenajate în jurul unor construcţii publice sau private, cu ajutorul uneltelor manuale şi mecanice de grădinărit;
- Efectuarea toaletei arbuştilor şi arborilor, respectiv a gardurilor vii, folosind foarfeci de tuns manuale sau electrice şi fierăstraie;
- Cosirea şi uniformizarea peluzelor/gazonului, folosind cositoare sau maşini de tuns iarba;
- Îngrijirea gazonului și consilierea clienţilor în alegerea plantelor şi îngrijirea lor.

Descrierea companiei

Flower Time vă propune o gamă variată de servicii.

În cele ce urmează vă supunem atenției atât serviciile care ne-au consacrat, cât și cele pe care le-am dezvoltat mai recent cu același profesionalism și aceeași dedicare:

- Distribuție și vânzare plante de interior, de gradină și accesorii aferente;
- Amenajări și proiectări grădini și spații verzi;
- Amenajări interioare cu plante ornamentale.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024