Gratis

OSPATAR

LE MANOIR

Candidatul Ideal

Ai o pasiune pentru ospitalitate și arta culinară dar încă nu ai găsit momentul potrivit pentru a-ți începe cariera în acest domeniu? Restaurantul Epicurian caută un ospătar dornic să insufle clienților săi o atmosferă plină de bucurie și să creeze în același timp, experiențe memorabile.

Ce presupune mai exact să fii ospătar?
-> Vei întâmpina oaspeții cu o atitudine caldă și cu un zâmbet mereu primitor;
-> Te vei asigura că fiecare preparat va fi livrat într-un mod elegant și autentic;
-> Vei avea oportunitatea de a lucra cu oameni noi în fiecare zi, fiind relaxat și având o atitudine pozitivă astfel încât să oferi consiliere și recomandări pe baza preparatelor din meniu;
-> Să cunoști engleza la nivel conversațional;
-> Vei lucra alături de colegi tineri, prietenoși și amabili;
-> Vei învața ce înseamnă profesionalismul rezolvând situații mai puțin plăcute cu discreție și empatie, reprezentând în același timp cele mai înalte standarde ale industriei gastronomice;
-> Vei colecta plățile de la clienți și le vei procesa în sistemul de facturare al restaurantului;
-> Vei fi deschis la feedback-ul din cartea clienților;
-> Vei ajuta în organizarea și aranjarea meselor pentru degustări de vin, întâlniri de tip private sau business

IMPORTANT!
Experiența în domeniu NU este un avantaj iar atenția la detalii se învață cu răbdare. :)

Dacă îți surâde ideea de a începe o carieră în ospitalitatea de lux, așteptăm cu drag să te cunoaștem!

Descrierea jobului

Ce așteptări avem:
  • Prepararea băuturilor pe bază de cafea și a produselor complementare;
  • Încasarea comenzilor și servirea clienților;
  • Pregătirea spațiului de bar/restaurant și de servire înainte de deschidere dar și în timpul ;
  • Consilierea clienților în procesul de achiziție a produselor din meniu, servirea și debarasarea meselor și respectarea standardelor de curățenie și igienico-sanitare;
  • Abilități de comunicare cu clienții dar și cu membrii echipei;
  • Să fii punctual, amabil, atent la detalii și să ai prezență fizică plăcută;
  • Să ai experiență în domeniu e un avantaj;
  • Să ai capacitate de lucru individual și în echipă;
  • Să prezinți cu plăcere preparatele și respectiv meniul de băuturi;
  • Să cunoști limba engleză;

Vei fi responsabil cu vânzările, calitatea serviciului, vei păstra o strânsă colaborare cu toate departamentele, conform standardelor și procedurilor generale interne și ale politicii companiei, urmând instrucțiunile de management și fișa postului;
  • Efectuezi un serviciu rapid și eficient, într-o manieră prietenoasă și profesionistă;
  • Ești în permanență pregătit să ajuți clienții și îți faci toate atribuțiile cu zâmbetul pe buze.
  • Responsabil pentru corectitudinea întocmirii și încasării notelor de plată.

Ce oferim:

-Un salariu competitiv garantat 6500 lei/lună
-Un mediu dinamic și o echipă tânără;
-Atmosferă de lucru plăcută, într-un cadru elegant, aproape de Ateneul Român, cu oportunități de dezvoltare profesională și avansare;
-Traininguri pentru a-ți dezvolta abilitățile în domeniul ospitalității;

Povestea Le Manoir începe în 2004, cu misiunea de a promova în România cele mai rafinate mărci de gastronomie și vinuri din întreaga lume. Suntem o companie cu capital românesc, și ne dedicăm în continuare acestei misiuni, de a face disponibile clienților noștri produse și experiențe gastronomice și de ospitalitate, prin intermediul magazinelor și al restaurantelor noastre.

Din Grupul Le Manoir fac parte magazinele Comtesse du Barry și Le Manoir Gourmet Market, restaurantul Relais & Châteaux Le Bistrot Français, restaurantul Epicurian și lodge-ul Carpathian Estate.

Pasiunea noastră pentru calitate și rafinament ne ghidează în fiecare detaliu și în fiecare experiență pe care o oferim.
Alături de noi, vei descoperi o lume în care bucuria mâncărurilor și a vinurilor fine se îmbină cu autenticitatea și eleganța. Așadar, hai să ne cunoaștem mai bine și să trăim împreună această călătorie în lumea luxului gastronomic!
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024