Gratis

Ospatar Mic Dejun Hotel Qosmo

IPORO COM
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Persoană elegantă și rafinată;
  • Persoană punctuală și responsabilă;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Atitudine pozitivă orientată către client;
  • Limba engleza la un nivel conversational

Descrierea jobului

  • Contribuie la realizarea setup-ului în sălile de evenimente/spațiile de livrare a serviciilor de tip catering, în concordanţă cu instrucţiunile oferite de şeful de sală sau alt superior ierarhic.
  • Verifică şi pregăteşte echipamentul de lucru necesar pentru organizarea evenimentelor şi servirea clienţilor (polișare tacâmuri, pahare, etc).
  • Ajută la efectuarea mise-en-place-ul, în ordinea cerută de tehnica servirii.
  • Efectuează aranjamente şi decoraţiuni pe fiecare masă, în concordanţă cu tipul de serviciu ce urmează a fi efectuat.
  • Preia comenzile de mâncare (dacă este cazul) și de băutură, într-o manieră amabilă și profesionistă.
  • Servește clienții într-un mod impecabil cu produsele/mâncărurile/băuturile comandate de către aceștia / care le revin conform meniului setat.Contribuie la realizarea setup-ului în sălile de evenimente/spațiile de livrare a serviciilor de tip catering, în concordanţă cu instrucţiunile oferite de şeful de sală sau alt superior ierarhic.
  • Servește clienții într-un mod impecabil cu produsele/mâncărurile/băuturile comandate de către aceștia / care le revin conform meniului setat.

Grupul Kronwell este furnizor national de elita in industria ospitalitatii. Ne centram atentia pe oaspetele acomodat cu performanta, alert si exigent, care integreaza exclusivul in stilul obisnuit de viata. Ne propunem sa fim destinatia esentiala si sa oferim acele experiente personalizate si servicii extraordinare pe care oaspetii nostri au ajuns in mod regulat sa le astepte de la cei peste 20 de ani de istorie in industrie.
Kronwell cuprinde unele dinte cele mai influente si differentiate branduri de lifestyle. Cautam intotdeauna sa maximizam potentialul si calitatea vietii, sa crestem curajos si sa creem experiente care ne definesc. Pe langa Kronwell, toate celelalte branduri ale noastre, Qosmo, Bellman, Belaqva, Kasho, Dash, News, Galleria, Papazaur, Prallini, Upfood, sunt toate recunoscute pentru inspiratia si motivarea data atat oaspetilor cat si membrilor echipelor spre un standard frumos de viata. Comunitatea noastra este fondata pe un set de valori care definesc intreaga noastra cultura: respect reciproc, egalitate, diversitate, integritate si empatie, performanta si dezvoltare.
Provocam schimbarea, si facem intotdeauna mai mult, pentru ca noi credem in binele fiecaruia.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024