Gratis

Ospatar Banqueting cu Accent pe Design Culinar

Ana Hotels Sport Poiana Brașov

Candidatul Ideal

Ana Hotels Sport Poiana Brașov caută un Ospătar Banqueting pasionat de design culinar și atent la detalii pentru a se alătura echipei noastre de ospitalitate. Dacă îți place să impresionezi oaspeții cu prezentări pline de creativitate, te așteptăm să te alături echipei noastre!

Cerințe:
  • Experiența anterioară în domeniul ospitalității este apreciată.
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare cu clienții, pentru a oferi un serviciu personalizat și plăcut.
  • Flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru, inclusiv disponibilitatea de a lucra în weekend-uri

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Aranjarea estetică impecabilă a bufetului, asigurându-te că fiecare preparat este prezentat într-un mod plăcut și atrăgător pentru oaspeți.
  • Asistarea și asigurarea servirii clienților pe durata pauzelor pentru cafea.
  • Gestionarea și menținerea materialelor necesare pentru evenimentele de banqueting, inclusiv fețe de masă și huse, asigurându-te că acestea sunt curate și în stare perfectă.
  • Gestionarea aprovizionării cu căni, cești, pahare, apă, cafea, pliculețe de ceai, etc., asigurându-te că sunt disponibile în cantități adecvate și că sunt pregătite în mod corespunzător pentru servire.

Beneficii:
  • Tichete de masă/masă cantină.
  • Transport asigurat din Livada Poștei.
  • Posibilități de creștere și avansare în cadrul companiei, împreună cu training și suport continuu

Ana Hotels Poiana Brașov este un complex de lux alcătuit din 3 hoteluri (Sport 4* | Bradul 4* | Poiana 3*), situat la baza Masivului Postăvarul, în Poiana Brașov. Complexul include peste 170 de camere de 4*, un centru SPA de peste 2000mp (Ana Spa - cu piscină, jacuzzi interior și exterior, saune, sală de fitness, masaj), un restaurant cu specific tradițional și internațional (restaurant Altitude), Kids Club și, în timpul sezonului de iarnă, școală de schi (Ana Ski & Snowboard School) și un centru de închiriere echipamente.

Complexul ANA Hotels Poiana Brașov face parte din cel mai mare grup hotelier privat românesc, ANA Hotels. Compania deține și operează, de asemenea, hotelurile InterContinental Athénée Palace Bucharest, Crowne Plaza Bucharest cu ANA Spa, Ana Hotels Europa Eforie Nord care include centrul SPA - ANA Health Spa, precum și operatorul instalațiilor de schi din Poiana Brașov – ANA Teleferic, care a adăugat recent în portofoliul său Restaurantul Panoramic de pe Vf. Tâmpa din orașul Brașov.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024