Gratis

Operator utilaje industriale

SC Rondocarton SRL
5 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
  • Indemanare, seriozitate si dorinta de implicare;
  • Atentie la detalii;
  • Deschis spre munca in echipa;
  • Responsabil si proactiv;
  • Absolvent scoala profesionala sau liceu cu profil tehnic;
  • Experienta in mediul industial, constituie un avantaj;
  • Disponibil pentru munca in 3 schimburi.

Descrierea jobului

Activitatea se efectueaza in cadrul departamentului de carton, operand utilajul destinat productiei de carton ondulat.
Principalele responsabilitati sunt:
  • Seteaza si optimizeaza parametri de lucru;
  • Verifica si pregateste utilajul pentru buna functionare;
  • Organizeaza documentele de lucru conform programului din ziua respectiva;
  • Supravegheaza productia de pe utilaj;
  • Completeaza informatii tehnice in documentul specific al produsului.
Beneficiile oferite :
  • Tichete de masa de 40 lei/zi lucratoare;
  • Al 13-lea salariu;
  • Transport asigurat/ decontat;
  • Prima lunara de productivitate/performanta;
  • Prima de fidelitate acordata din al 3-lea an in companie 1200 net;
  • Tichete cadou/cadouri in bani acordate cu ocazia sarbatorilor de Paste si Craciun ;
  • Pensie facultativa in valoare de 400 euro/an;
  • Vouchere de vacanta in valoare de 1500 lei/an;
  • Asigurare medicala Allianz Tiriac 400 euro/an;
  • Zile de concediu suplimentare (in functie de vechimea in companie);
  • Spor ore de noapte 35%.
  • Mediu de lucru placut, alaturi de o echipa tanara, dinamica, colaborativa si orientata spre rezultate.
Plata orelor suplimentare:
  • Ore suplimentare de zi 190%;
  • Ore suplimentare de noapte 200%;
  • Ore sambata 200%.

Grupul Rondo Ganahl este un grup Austriac care isi are radacinile în 1797. Afacerea de baza este fabricarea / colectarea hartiei si producerea de ambalaje din carton ondulat.

Cu cele mai moderne utilaje se produc ambalaje de cea mai inalta calitate, stabilindu-se noi standarde in industria cartonului ondulat si oferind clientilor produse fabricate cu precizie si imprimate in mod impecabil.

Rondo Offset, un principal furnizor de ambalaje tiparite offset din hartie si carton duplex/triplex, a fost achizitionata in decursul anului 2019 de catre grupul Rondo Ganahl prin subsidiara sa din Romania, Rondocarton.

Prin aceasta achizitie, Rondocarton intentioneaza sa-si intareasca si sa-si extinda portofoliul, consolidand si mai mult pozitia de unic partener de solutii de ambalat pentru clientii sai.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 10 Mai 2024