Gratis

OPERATOR TIPOGRAFIE

PIM SRL

Candidatul Ideal

Seriozitate, atenție distributivă și responsabilitate în finisarea la ghilotină și manipularea cărților și coletelor din tipografie.
Persoana cu condiție fizică, dispusa la manipularea frecventa a topurile de hârtie și a coletelor cu cărți.
Abilități de comunicare în cadrul colectivului pentru a asigura finisarea și pregătirea corectă a coletelor cu cărți.

Descrierea jobului

Postul presupune finisarea la ghilotină și ambalarea cărților în colete (5-10 kg per cutie), lipirea AWB-urilor pe cutii si pregătirea paletului pentru preluarea de către firmele de curierat. Bonuri de masa 40 de lei pe zi lucrata. Instruirea se face la locul de muncă. Program Luni-Vineri, pe ture 6-14 si 13:30-21:30.

Firma PIM și-a început activitatea în anul 1993 cu ajutorul unui singur aparat. În timp, serviciile de calitate și prețurile scăzute au atras un număr mare de clienți fideli, lucru ce a permis firmei să se dezvolte și să își diversifice serviciile. Încă de la început PIM a colaborat cu cele mai mari nume din domeniul multiplicării de documente și tiparului digital profesional, având ca principal partener Konica Minolta Romania.
În prezent firma are mai multe puncte de lucru în Iași si pe viitor își propune să se extindă și la nivel național. Deși serviciile de bază sunt multiplicările de documente, PIM are o tipografie digitală unde tipărește cărți în regim digital, fără restricții de tiraj, la prețuri concurente cu tipografiile clasice, la un număr de peste 400 de clienți fideli, printre care și cele mai mari edituri din Iași.
Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024