Gratis

OPERATOR SISTEM DEPOZIT WMS

LPP LOGISTICS ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

• Are experienta in functii similare.
• Are experienta in lucrul pe sisteme ERP si/sau WMS.
• Este sistematic si minutios.
• Este pregatit sa lucreze intr-un sistem de lucru in schimburi.
• Mininim studii medii.
• Cunoaste limba engleza la nivel conversational.
• Abilitatea de a stabili prioritatile sarcinilor.

Descrierea jobului

Rolul de Operator sistem depozit WMS in cadrul Centrului de Livrari din Bolintin-Deal, jud. Giurgiu, implica:

- Controlul procesului de inițiere și executare a comenzilor
- Verificarea si analiza cauzelor neregulilor in comenzi
- Monitorizarea fluxului de comenzi în sistemul WMS
- Participarea la imbunatatirea procesului de picking marfa si implementarea actiunilor corective.

Ce oferim:

Bonus de performanta, start-up bonus
Reduceri de 25% în magazinul online și offline LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp)
Tichete de masă: 40 Ron/zi lucrată
Asigurare medicală

LPP Logistics este un operator logistic care gestionează rețeaua de aprovizionare și distribuție a Grupului LPP, care cuprinde centre de distribuție și centre de aprovizionare cu o suprafață totală de aproape 450.000 de metri pătrați. Acesta operează pe trei continente oferind o gamă completă de servicii logistice - de la transportul maritim, feroviar și rutier, prin operarea propriei agenții vamale, până la logistica avansată a depozitelor, folosind sisteme moderne precum WMS, automatizarea depozitelor și soluții Warehouse Intelligence bazate pe algoritmi de inteligență artificială.

LPP este o afacere de familie poloneză și una dintre companiile de îmbrăcăminte cu cea mai rapidă creștere din regiunea Europei Centrale și de Est. De 30 de ani, operează cu succes în Polonia și în străinătate, oferindu-și colecțiile în capitale prestigioase precum Londra, Helsinki sau Tel Aviv. LPP SA gestionează cinci mărci de modă: Reserved, Cropp, House, Mohito și Sinsay, a căror ofertă este disponibilă în prezent în magazine și online în aproape 40 de piețe din întreaga lume.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 3 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024