Gratis

Operator Siloz / Operator baza cereale Miercurea Sibiului

EAST SILODEP S.R.L.

Candidatul Ideal

Societatea comercială East Silodep, parte a grupului East, angajează operator la silozul de cereale.

Cerințe:
  • Studii medii - profil tehnic/ mecanic - reprezintă avantaj
  • Curs Stivuitorist - reprezintă avantaj
  • Abilități tehnice și de operare, organizare, rapiditate, comunicare.

Descrierea jobului

Atribuții:
  • recepția materiei prime;
  • încărcare/descărcare spre clienți conform specificațiilor tehnice stabilite;
  • respectarea procedurilor companiei, în vederea realizării activităților de depozitare și transfer;
  • urmărirea și menținerea stocurilor de cereale din fiecare celulă de siloz și din spație de depozitare;
  • menținerea curățeniei permanentă la locul de muncă și participarea la curățenia generală în silozuri și în spație de depozitare;

Oferim:
- pachet salarial competitiv
- mediu de lucru modern și captivant

SC East Grain SRL a fost fondată în anul 2007, de către trei asociați cu experiență vastă în agricultură și industria alimentară.Suntem un grup cu cifra de afaceri consolidată de 200 de milioane de euro și prezență internațională.

La început compania s-a focusat pe comerțul cu grâu de calitate superioară, activitatea derulându-se majoritar în România și Ungaria. În prezent desfășurăm activități comerciale și pe piețele din Centrul și Estul Europei.

După înființare compania a intrat pe un trend ascendent, urmând ca în anul 2020 cantitatea de marfă comercializată să ajungă la 431.000 de tone, combinată cu o cifră de afaceri de peste 86,7 milioane de euro. Portofoliul de produse este în continuă dezvoltare: pe lângă cerealele de bază (grâu, porumb, orz) ne ocupăm și de comerțul cu semințe oleaginoase (floarea soarelui, rapiță, soia), dar și cu o gamă largă de produse destinate fabricării nutrețurilor combinate (șroturi de soia, floarea soarelui și rapiță, DDGS, tărâțe de grâu, făină furajeră, etc.).

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024