Gratis

Operator Servicii Clienti (Teller)

BANCA COMERCIALA INTESA SANPAOLO ROMANIA S.A.
2 poziții

Candidatul Ideal

Ne dorim un coechipier care sa aiba:
Studii medii/ superioare, de preferinta in domeniul economic
Experienta de cel putin 2 ani in domeniul bancar, cu precadere in activitatea de casierie si operatiuni
Cunostinte bune de operare PC
Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel mediu
Orientare catre clienti
Orientare catre rezultat, respectand standardele calitative si cantitative
Spirit de echipa
Integritate morala

Descrierea jobului

Scopul postului:
Vei efectua activitatile tranzactionale (cash/ non-cash) pentru toate segmentele de clientela, precum si cele operationale si comerciale aferente produselor si serviciilor de baza oferite de Banca.

Te vei ocupa in special de:
  • Gestionarea numerarului si a altor valori, in conformitate cu reglementarile interne
  • Efectuarea activitatilor tranzactionale si operationale pentru toate segmentele de clienti (Persoane Fizice, Small Business, SME si Corporate)
  • Desfasurarea activitatilor de vanzare cu privire la produsele de baza (deschideri de conturi curente, emitere carduri de debit, etc.)
  • Sprijinirea activa a campaniile de marketing ale Bancii (in unitate sau telefonic) pentru atingerea obiectivelor de vanzari ale unitatii; generarea de lead-uri de vanzari pentru Managerii clienti Small Business si Managerii clienti Persoane Fizice
  • Actualizarea informatiilor clientilor in sistemele Bancii, conform normelor si reglementarilor interne si ale BNR
  • Efectuarea activitatilor de identificare a clientelei, verificarea si actualizarea datelor referitoare la clienti si la activitatea desfasurata de acestia, monitorizarea relatiei de afaceri cu clientul de la momentul inceperii pana la incheierea ei, in conformitate cu prevederile legale, reglementarile interne si de Grup in materie (NCCPSBFT, FATCA/CRS etc.)
  • Clasarea si arhivarea zilnica a documentelelor rezultate in urma operatiunilor efectuate, conform reglementarilor/instructiunilor aplicabile

Iti oferim:
  • Un pachet atractiv de beneficii;
  • Oportunitatea de a lucra intr-unul din cele mai mari și mai stabile grupuri financiar-bancare din lume;
  • Posibilitatea de dezvoltare in cadrul bancii și implicare in proiecte diverse.

Intesa Sanpaolo Bank este subsidiara unuia dintre cele mai mari grupuri bancare din Europa și lider în Italia pe toate zonele de business (retail, corporate și wealth management). Grupul oferă servicii financiare către 20 milioane de clienți, printr-o rețea de peste 5.300 de unități teritoriale, având o prezență internațională strategică prin cele 12 subsidiare din țările din Europa Centrală și de Est, Orientul Mijlociu și Africa de Nord.

În Romania, Intesa Sanpaolo Bank se adreseaza atât clienților Corporate și IMM, cât și clienților persoane fizice. Banca finanțează antreprenori locali și străini, care doresc să își crească afacerea, oferindu-le acces nu doar la produsele și serviciile locale, ci si la oferta globală a unuia dintre cele mai solide grupuri financiare din lume.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024