Gratis

Operator productie - operare CNC/instalatii vid

Ophir Optics S.R.L
3 poziții

Candidatul Ideal

INOVATIE, PERFORMANTA, PASIUNE, DEZVOLTARE PROFESIONALA
Iti doresti un inceput de cariera in PRODUCTIE in domeniul opticii?

Esti cu un pas mai aproape, daca:
1. Esti organizat, ambitios, perseverent si de incredere;
2. Vrei sa inveti tehnologii noi intr-o maniera accesibila;
3. Esti dispus sa lucrezi in 3 schimburi.
4. Ai cunostinte minime de mecanica si MS Office.

Nu solicitam experienta. Echipa noastra te va instrui si ghida pe tot parcursul procesului de invatare pentru a deveni profesionist in domeniu. Vei obtine experienta lucrand alaturi de o echipa tanara, entuziasta, care lucreaza cu placere.

Ce oferim:
Salariu de baza
Tichete de masa in valoare de 40 lei/zi lucrata
Vouchere de vacanta in valoare de 2400 lei/an
Bonus anual de performanta
Prime de sarbatori
Spor pentru schimbul 3 conform legii si bonus suplimentar oferit de companie
Polita de asigurare de sanatate cu acces la multiple clinici
Stabilitate, mediu de lucru placut.

Te asteptam cu drag in echipa noastra!

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale in cadrul echipei noaste:

- te informezi permanent şi îţi însuşeşti parametrii şi normele tehnice de realizare a lucrărilor, tipurile şi parametrii funcţionali ai utilajelor, tipurile de lucrări, materiile prime şi materialele de bază folosite;
- inveţi si apoi cunoşti modul de programare şi funcţionare a utilajelor cu comandă numerică, echipamentelor, sculelor, dispozitivelor şi verificatoarelor utilizate;
- interpretezi şi citeşti dimensiunile cotate într-un desen de ansamblu sau de execuţie;
- urmăreşti permanent aplicarea parametrilor de calitate impuşi prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice;
- consemnezi eventualele neconcordanţe-neconformităţi de ordin calitativ sau de timp de preluare-prelucrare-predare şi de raportare a activităţii;
- pregăteşti utilajele, instalaţiile şi echipamentele la sfârşitul schimbului de lucru corespunzător instrucţiunilor de lucru, în vederea continuării în schimbul următor a lucrărilor şi operaţiilor planificate pentru execuţie;
- identifici şi participi la toate formele de pregătire profesională (cursuri, seminarii etc.) pentru dobândirea de noi cunoştinţe în funţie de necesităţi, cerinte si dorinte de dezvoltare profesionala.
- verifici cu etaloane, la microscop, sau direct vizual - calitatea suprafeţelor prelucrate, conform instrucţiunilor tehnologice;
- verifici cu verificatoare specifice cotele pieselor prelucrate comparându-le cu cele înscrise în documentaţie.

MKS Instruments, Inc. (NYSE: MKSI) is a global provider of instruments, subsystems and process control solutions that measure, monitor, deliver, analyze, power and control critical parameters of advanced manufacturing processes to improve process performance and productivity for our customers. Our products are derived from our core competencies in pressure measurement and control, flow measurement and control, gas and vapor delivery, gas composition analysis, residual gas analysis, leak detection, control technology, ozone generation and delivery, power, reactive gas generation, vacuum technology, lasers, photonics, sub-micron positioning, vibration control, optics, and laser-based manufacturing solutions. We also provide services relating to the maintenance and repair of our products, installation services and training. Our primary served markets include the semiconductor, industrial technologies, life and health sciences, research and defense.
At a Glance:
Headquarters Andover, MA USA Founded 1961 IPO March 1999 (NASDAQ: MKSI) 2017 Revenue $1.9 Billion Employees ~4,900 Patents 1,500-plus, worldwide R&D Spending $133 Million R&D Headcount 700-plus Global Leadership
Precise control of pressure, flow, composition, position, motion & stability Generation and delivery of reactive gases, laser power and electrical power Integrated solutions for process modules and systems; inspection and lithography modules and systems
Acquisitions 19 since 1986 Global Presence Austria , China, Denmark, France, Germany, Israel, Italy, Japan, Korea, Mexico, Romania, Singapore, Sweden, Taiwan, UK, USA
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024