Gratis

Operator productie lactate

Ferma Cu Omenie S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Operator producție lactate in Unirea, județul Alba

Studii și Experiență Necesară:
  • Studii medii obligatorii; studii superioare constituie un avantaj.
  • Experiență minimă de 1 an în domeniu constituie un avantaj.

Abilități Personale:
  • Capacitate de comunicare și spirit de echipă.
  • Spirit de observație, tenacitate și receptivitate.
  • Rezistență la stres.
  • Disponibilitatea de a evalua proprietățile organoleptice ale produselor

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:
  • Respectarea cerințelor igienico-sanitare specifice industriei laptelui.
  • Cunoașterea și aplicarea strictă a tehnologiilor de recepție și procesare a laptelui, inclusiv pasteurizare, fabricarea cașului gras și baschiu, brânza proaspătă de vacă și telemea.
  • Aplicarea corectă a normelor de exploatare a utilajelor din zona de responsabilitate.
  • Verificarea traseelor, robinetilor și vanelor pentru prevenirea contaminării laptelui.
  • Cunoașterea și aplicarea ingredientelor pentru prepararea saramurii.
  • Respectarea cerințelor sistemului HACCP.
  • Respectarea rețetelor și compozițiilor soluțiilor de spălare și dezinfectare, asigurarea materialelor necesare pentru curățenie și dezinfectare.
  • Gestionarea eficientă a consumului de utilități (electricitate, abur, apă caldă/rece).
  • Prezentarea la locul de muncă în echipament de protecție adecvat, fără bijuterii sau alte accesorii care pot contamina produsele.

Se asigură: mediu de lucru corect, suport pentru integrare în organizație, plan de salarizare motivant, compensații și beneficii.

Dacă această poziție îți stârnește interesul și consideri că îndeplinești cerințele necesare, te încurajăm să aplici.
Suntem în căutarea unui nou coleg dedicat și pasionat, gata să se alăture echipei noastre.

Mulțumim pentru Interesul Tău!
Apreciem interesul tău pentru a face parte din echipa noastră și așteptăm cu interes să evaluăm candidatura ta. Suntem convinși că împreună putem continua să oferim produse de înaltă calitate care să satisfacă gusturile clienților noștri.

Suntem o firmă de top în industria lactatelor, cu 30 de ani de experiență pe piața din România. Ne mândrim cu tradiția noastră de a transforma laptele în produse care aduc zâmbete pe fețele clienților noștri. Alătură-te echipei noastre și contribuie la crearea de momente delicioase!

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 16 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024