Gratis

Operator productie (asamblare generatoare)

SFC ENERGY POWER SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Grup: SFC Energy AG
Firmă: SFC Clean Energy SRL

Ca și coleg/ă în echipa de producție vei realiza produsele dezvoltate de către companie ce constau în pile de combustie pe bază de hidrogen/metanol - generatoare de energie verde!

Suntem în continuă creștere, așa că așteptăm cu mare drag aplicația ta!

Profilul candidatului dorit:
  • Absolvent de școală profesională sau diplomă în domeniul tehnic: ex. electromecanică/ electronică/ electrotehnică, mecanică;
  • Experiență anterioară în asamblare echipamente/ montaj sau în mediul de producție;
  • Abilități de citire a unui desen tehnic;
  • Abilități de organizare a muncii, auto-disciplină, muncă în echipă, dexteritate, răbdare și atenție la detalii;
  • Cunoștințe de limba engleză la nivel începător;
  • Disponibilitate la deplasări în Germania pentru învățare/perfecționare.

Descrierea jobului

Ce responsabilități vei avea:
  • Vei fi implicat(ă) în procesul zilnic de realizare a produselor companiei, ținând cont de instrucțiunile menționate în documentația de producție.
  • Vei verifica, testa si masura cu instrumente specifice, componentele mecanice și electronice;
  • În cazul apariție unor defecte, vei analiza cauza și vei propune măsuri adecvate de prevenire și remediere a acestora.
  • Vei respecta planul zilnic/săptămânal al producției;
  • Te vei asigura de buna funcționare a echipamentelor cu care lucrezi și de întreținerea acestora.

Ce îți oferim noi:
✔️ Salariul constituit din parte fixă,
✔️ Bonusuri de Crăciun, Paște și zi de naștere;
✔️ Tichete de masă în valoare de 40 RON/zi;
✔️ Asigurare privată de sănătate;
✔️ Decontare transport;
✔️ Fructe și cafea la sediul companiei;
✔️ Bookster;
✔️ Mediu internațional de lucru, cu echipe din România și Germania;
✔️ Oportunitatea de a face parte dintr-o companie în plină expansiune, care încurajează libertatea/independența, creșterea personală și profesională;
✔️ Echilibru excelent între viața profesională și viața privată, cu operare doar într-un singur schimb;
✔️ Program de lucru flexibil.

Descrierea companiei

Be part of something powerful!

Are you excited by innovative products such as power supply solutions or coils & linear drive solutions? We’ve got the perfect job for you. SFC Energy develops, manufactures and markets highly reliable standard and semi-standard high-power platform solution for demanding requirements in laser, semi-conductor manufacturing equipment and analytical applications. Furthermore, SFC Energy co-develops and manufactures highly complex and reliable coils & linear drives for the semi-conductor manufacturing equipment and analytical applications. SFC is operating from its R&D and manufacturing locations in Almelo, The Netherlands and Cluj-Napoca, Romania.

Why you should join us?

It’s an exciting time to be a part of SFC. Show us how much energy you’re holding and feel empowered to be your best, helping us shape the future of the power supply, coil & linear drive industry. SFC Energy is a fast-growing company, part of SFC Energy AG, a German listed company (F3C), which is strongly driven by technological innovation. Here you will find exciting areas to work in, challenging tasks and a fantastic team.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024