OPERATOR PRINT DTP / OPERATOR ROUTER CNC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este persoana care are:
- experienta in domeniu pe utilaje de print sau finisare: echipamente de print digital normal si large format, echipamente de print UV, echipamente de taiat si finisat (imprimante roll to roll Mimaki, imprimanta flatbad Mimaki, cutter ploter, laminator, masa de taiere, router cnc, laser).
- cunostinte specifice tiparului digital si DTP
- cunostinte foarte bune Corel Draw si Adobe Photoshop;
- constituie avantaj experienta in operatiunile practice de decorare in domeniul publicitar: laminare, caserare, taiere la dimensiune, aplicare banda magnetica pentru panouri popup display, productie bannere pentru rollup-uri etc.
- indemanare practica la finisari;
- abilitati de comunicare, de a lucra in echipa si rabdare in relatia directa cu clientii, atitudine pozitiva;
- Seriozitate, punctualitate, implicare si initiativa;
- Spirit de raspundere;
- dorința si capacitatea de a invata rapid informatii despre produsele si serviciile companiei;
- rezistenta la lucru sub presiune;
- absolvent studii medii/superioare;

Descrierea jobului

- operatorul trebuie sa preia fisierele primite de la clienti, sa le verifice din punct de vedere calitativ si sa produca efectiv lucrarile (print pe materiale la rola sau rigide, print direct sau print prin transfer).
- In cazul in care este nevoie de procesare DTP anterior trimiterii fisierelor catre softtware-ul RIP operatorul trebuie sa fie capabil sa faca aceasta operatiune in programele de editare Adobe Photoshop si Corel Draw.
- de asemenea operatorul trebuie sa fie capabil sa finiseze - impreuna cu ceilalti colegi din departamentul de productie - produsele - respectiv taiere la dimensiune, laminare, aplicare accesorii (SDA, banda magnetica, kickers & hangers etc), montare in casete de rollup sau instalare de structuri tip popup display, montare standuri la locatiile clientilor etc.
- intretine relatia cu clientii pentru realizarea comenzilor la termen, in cele mai bune conditii de calitate;
- utilizeaza si intretine echipamentele de print digital pe care urmeaza sa execute operatii specifice;
- executa operatii specifice necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii

ASV Red Media Group este un producator si distribuitor de materiale

promotionale, care oferta servicii complete pe partea de productie publicitara incepand cu anul 2015.

Productie POSM - standuri (metal, carton, PVC, MDF), casete luminoase, display-uri, shelf linere, wobblere, etc;

Print & Cut - (forex, stadur, autocolante, flyere, postere de mici si mari dimensiuni, bannere, mesh-uri, etc);

Personalizare – tot ceea ce producem putem personaliza, in functie de cerintele clientului termotransfer, serigrafie, gravura, etc).

Suntem o echipa tanara, dinamica si nerabdatori sa te cunoastem!

Ne gasiti in Str. Fantanica, nr.36, sector 2, Bucuresti.

Publicat 10 sept. 2021 Reactualizat 8 oct. 2021 Expiră 10 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos