Gratis

Operator Presa Fabrica

GABTEO Consult SRL

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Studii medii / tehnice / școală profesională;
  • Minimum 2 ani experiență de lucru în domeniul industrial / producție;
  • Minimă experiență in coordonarea unei echipe reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe de operare calculator proces industrial si de lucru cu aparate de măsură si control reprezintă un avantaj;
  • Atenție la detalii, proactivitate;
  • Foarte bune abilitați de lucru in echipă, dar si individual;
  • Abilități bune de comunicare, integritate si orientare către soluții.

Descrierea jobului

Operator Presă Fabrică (Locatie: Teius, judetul Alba)

Informatii despre angajator:
  • Cu o vechime de 200 de ani, angajatorul este cel mai mare producător de blocuri ceramice din lume și cel mai mare producător din Europa de țigle ceramice și cărămizi pentru fațadă;
  • companie cotată la bursa internațională ce deține în prezent 197 de fabrici în 30 de țări.
  • în România, sunt 7 fabrici - 4 unități de producție de cărămidă și 3 unități de producție de pavaje;
  • produsele sunt exportate în Ungaria, Republica Moldova și Bulgaria;
  • tehnologiile de ultima oră și experții din domeniu implicați în procesul de producție sunt garanția că produsele finale obținute sunt potrivite proiectelor arhitectonice moderne, performante energetic și, mai ales, sustenabile.
Program de lucru: Ture de lucru de 12 ore in sistem 12/24 & 12/48.

Responsabilitati:
  • Urmărește și coordonează direct procesul tehnologic de alimentare și mixare materii prime;
  • Desfășoară activități de sortare calitativă a produselor finite înainte de paletizare și ambalare;
  • Urmărește și coordonează procesul de paletizare și ambalare a produselor finite;
  • Întocmește raportul zilnic de producție din cadrul fabricii și alte situații care i se cer de către managementul punctului de lucru;
  • Organizează activitățile angajaților din schimb, decide ordinea priorității executării sarcinilor, urmărește îndeplinirea lor și evaluează modul în care s-au finalizat;
  • Urmărește și răspunde de predarea produselor către depozit, în condiții definite din punct de vedere calitativ.
Beneficii:
  • Al 13-lea salariu;
  • Tichete de masă în valoare de 35 lei/zi;
  • Primă de Crăciun, respectiv Paște;
  • Decontare transport;
  • Abonament medical de sănătate.

GABTEO HR – Companie de Consultanta, Executive Search, Head-Hunting si Recrutare de Personal.

Domenii de expertiza: Retail, Financiar – Bancar, FMCG, Contabilitate, BPO, IT, Pharma, HoReCa, Resurse Umane, Inginerie, Auto, Asigurari, Transporturi, Agribusiness, Servicii

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024