Gratis

OPERATOR LINIE PRODUCȚIE

WEST CO IMPEX

Candidatul Ideal

Cunoştinte privind procesele de producţie;
Aptitudini analitice, raționament, inteligență practică;
Atitudine pozitivă faţă de muncă, dinamism;
Meticulozitate, atenţie la detalii şi termene de respectat;
Dorință de perfecționare, de învățare.

Descrierea jobului

· Pregătirea instalaţiilor, utilajelor şi dispozitivelor specifice prelucrării materialelor plastice;
· Pregătirea materiilor prime;
· Efectuarea unor operațiuni de întreținere asupra procesului de fabricație - extruder simplu sau profiluri de complexitate medie;
· Reglarea mecanismelelor extruderului;
· Asigurarea preciziei dimensionale;
· Coordonarea liniei de extrudare;
· Ajustarea parametrilor procesului de extrudare.

West Co Impex este povestea de succes a unei companii cu capital privat integral românesc, ce activează pe piața producției de obiecte sanitare începând cu anul 1993, fiind una dintre primele firme care au introdus în România tehnologia de fabricare a poliesterilor armați cu fibră de sticlă. Executăm prin procesul de termoformare obiecte sanitare: căzi de baie, cădițe duș, jacuzzi, fose septice, toalete ecologice și minipiscine. Compania noastră deține o tehnologie unică în Uniunea Europeană, fiind singurii care extrudează plăci rigide cu lățimea extruderului de 4100 mm pe grosimi de la 1,5 mm la 8 mm, la lungimi în funcție de solicitările partenerilor de afaceri.
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 30 Mai 2024