Gratis

Operator la masini cu comanda numerica-relocare in tara

NRG CABLES S.R.L.
30 poziții

Candidatul Ideal

· Disponibilitate pentru relocare.
· Obligatoriu studii medii (diploma de bacalaureat) sau calificare profesională într-un domeniu tehnic.
· Disponibilitatea de a lucra în schimburi (inclusiv sambata si duminica).
· Disponibilitate pentru program de 12 ore/schimb.
· Experienta de lucru pe masini cu comanda electronica.
· Cunoștințe de bază despre mașini și instrumente de producție.
· Capacitatea de a citi și interpreta documente tehnice (desene, scheme și manuale de operare).
· Experiență anterioară, într-un rol similar, în producția de conductori electrici, reprezinta avantaj.
· Rezistenta la efort fizic si stres, flexibilitate, adaptare la schimbari.
· Atenție la detalii și un nivel înalt de precizie.
· Abilități bune de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.
· Seriozitate, harnicie, onestitate.
· Apt din punct de vedere fizic pentru a desfasura munca de noapte;

BENEFICII:
  • Salariu NET de pana la 15.000 lei (bonusuri incluse) in functie de realizari;
  • Contract de munca incheiat pe perioada nedeterminata, perioada de proba 3 luni;
  • Asigurare decontare cheltuieli de transport pe distante scurte;
  • Cazare asigurata pentru persoanele care se relocheaza (transport asigurat intre unitatea de cazare si fabrica);
  • Un mediu de lucru dinamic și suportiv, cu oportunități de dezvoltare profesională;
  • Formare profesională continuă pentru a menține standardele de competență și calitate ale companiei.

Descrierea jobului

Responsabil pentru operarea eficientă a mașinilor și echipamentelor de producție, asigurând calitatea produselor fabricate și respectând normele de siguranță și ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀procedurile operaționale standard.

- Operarea mașinilor și echipamentelor de producție in conformitate cu instrucțiunile de lucru și specificațiile tehnice.
- Monitorizarea proceselor de producție pentru a asigura calitatea produselor și identificarea oricăror abateri de la standardele de producție.
- Efectuarea ajustărilor necesare echipamentelor pentru a îmbunătăți eficiența și calitatea producției.
- Întreținerea regulată a mașinilor și echipamentelor, inclusiv curățarea acestora.
- Înregistrarea datelor de producție și raportarea oricăror probleme tehnice supervizorului.
- Respectarea strictă a normelor de siguranță și sănătate în muncă, precum și a procedurilor de calitate și mediu.
- Colaborarea cu colegii și alte departamente pentru a îmbunătăți continuu procesele de producție.
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 2 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024