Gratis

Operator la fabricarea detergentilor

Procter & Gamble Urlati
5 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal trebuie sa aiba:
  • Atitudine pozitiva si capacitate lucru in echipa;
  • Studii medii;
  • Disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi;
  • Cunostinte minime de operare a calculatorului (office);
  • Sa cunoasca limba engleza la nivel minim – conversational.

Descrierea jobului

Job Description

Iti doresti sa lucrezi pentru o companie multinationala de renume unde siguranta angajatilor este intotdeauna pe primul loc iar mediul este unul propice dezvoltarii profesionale?

Avem un post pentru tine!

Descrierea rolului:
  • Lucrand ca operator in P&G vei avea ca responsabilitati principale operarea fara supervizare a echipamentelor din zona ta de lucru, controlul vizual al instalatiilor de productie si participare activa la mentenanta acestora.
Cerinte:
  • Sa opereze fara supervizare toate echipamentele din Departamentul Productie conform procedurilor de lucru valabile in departament, respectiv in Fabrica Urlati, pe care a fost instruit.
  • Sa opereze echipamentul de producere si ambalare capsule in parametrii normali de productie, sa se asigure ca produsele (capsulele) sunt corespunzatoare productiei cerute de plan si sunt conforme cu standardele de calitate.
  • Sa sa interpreteze alarmele de productie si sa intervina in cazul unei opriri neplanificate.
  • Sa manipuleze transpaleta conform procedurii in vigoare pentru alimentare cu materii prime a liniilor de productie;
  • Sa manipuleze carut depozitare componente inlocuibile conform procedurilor de schimbare a sortimentelor pe linie;
  • Sa manipuleze carut depozitare etichete;
  • Sa manipuleze macara folie palet pentru alimentare masina de infoliat, conform procedurii in vigoare;
  • Sa poata contribui activ la imbunatatirea procesului, conform procedurii generale de lucru a sistemului de munca integrat.
  • Sa opereze fara supervizare calculatorul liniei, si sisteme de gestiune si inregistrare date.
  • Sa intretina si sa curete toate echipamentele din departamentul Productie conform sistemului Detergenti SA (P&G), documentand interventiile si rezultatele acestora in sistemul Curatare Inspectie Lubrifiere.
  • Sa realizeze mentenanta echipamentelor din departamentul productie conform sistemului Detergenti SA (P&G) de Mentenanta Progresiva, documentand interventiile si rezultatele acestora in sistemul SAP Mentenanta Progresiva sau similare.
  • Sa faca controlul vizual al instalatiilor pe care le deserveste, sa verifice si sa noteze parametrii de functionare ai instalatiei.
Beneficii oferite:
  • Posibilitatea de a participa la traininguri atat in tara, cat si in afara acesteia in vederea obtinerii calificarilor specifice utilizarii echipamentelor de lucru;
  • Salariu motivant, al 13-lea salariu si prima pentru o vacanta fara griji;
  • Asigurare medicala privata;
  • Decontarea cheltuielilor stomatologice si serviciilor sportive;
  • Asigurare transport gratuit din Ploiesti, Bucuresti, Ceptura si localitatiile invecinate;
  • Tichete de masa.

Descrierea companiei

Despre noi:

P&G a fost fondata in urma cu peste 180 de ani ca o simpla companie de sapun si lumanari. Astazi, suntem cea mai mare companie de bunuri de larg consum din lume si gazduim marci iconice si de incredere care fac viata putin mai usoara in moduri mici, dar semnificative.
Producem marci recunoscute la nivel mondial si crestem cei mai buni lideri de afaceri din industrie. Cu un portofoliu de marci de incredere. Servim consumatorii din intreaga lume cu unul dintre cele mai puternice portofolii de calitate si de lider, inclusiv Always®, Ariel®, Gillette®, Head & Shoulders®, Herbal Essences®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, Tampax® si multe altele. Comunitatea noastra include operatiuni in aproximativ 70 de tari.

Oferim sanse egale si apreciem diversitatea in cadrul companiei noastre. Nu facem discriminare pe criterii de rasa, religie, culoare, origine nationala, orientare sexuala, varsta, stare civila, statut de veteran sau handicap.
Vizitati http://www.pg.com pentru a afla mai multe.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 15 Apr. 2024 Expiră 15 Apr. 2024