Gratis

Operator IT

Raiffeisen Bank

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
  • Cunoștințe PC – avansate ( Microsoft Office, utilizare Windows);
  • Cunoștințe de operare sisteme OS400 (IBM i), Windows, UNIX/Linux;
  • Cunoștințe de lucru cu baze de date;
  • Limba engleză – nivel mediu;
  • Abilități de lucru în echipă.
  • Lucrul in ture
Ce oferim
  • Al 13-lea salariu
  • Mod de lucru hibrid
  • Zile in plus de concediu in functie de vechime
  • Buget pentru beneficii flexible in aplicatia Benefit
  • Oportunitati de dezvoltare

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati principale:
  • Rularea și supravegherea funcționarii corecte a job-urilor și programelor aflate în aria de competență;
  • Rularea și supravegherea prelucrărilor de închidere de zi/luna/an; distribuirea și administrarea informațiilor de ieșire rezultate în urma prelucrărilor în conformitate cu fluxurile și procedurile de lucru;
  • Efectuarea salvărilor de siguranță conform politicilor și procedurilor de backup și arhivare și la cerere pentru sistemul de operare și aplicațiile AS/400;
  • Monitorizarea logurilor și a joburilor automate, în scopul depistării erorilor de rulare sau a deteriorării performantelor de rulare;
  • Asigurarea suportului (ca prim nivel de suport) pentru incidente în cadrul programului de lucru extins, realizând analiza alertelor de la sistemul de monitorizare; notificarea responsabililor de suport nivel 2 în cazurile în care eroarea depășește aria de competență.

Raiffeisen Bank, bancă universală de top, activează pe piața bancară din România de peste 25 de ani, deservind peste 2,3 milioane de clienți, persoane fizice și juridice. Banca are 4.930 de angajați în 291 de unități, 1130 ATM&MFM și 27.000 POS-uri.

Să lucrezi la Raiffeisen Bank înseamnă să fii alături de oameni care împărtășesc aceeași viziune și aceeași pasiune pentru excelență, ca parte a unui grup international.

Liderii noștri sunt recunoscuți pentru felul în care își susțin angajații și le insuflă pasiunea lor.

Bankingul digitalizat este atins doar cu o echipă unită și motivate, susținută de un mediu care sprijină dezvoltarea constantă a abilităților personale și profesionale.

Te asteptam pe pagina noastra de cariere https://cariere.raiffeisen.ro, pentru a vedea toate rolurile disponibile și a fi parte din echipa Raiffeisen!

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024