Gratis

Operator introducere, validare si prelucrare date - 6 luni

Porsche Finance Group Romania
2 poziții

Candidatul Ideal

Esti interesat de mobilitatea viitorului si iti place sa pui lucrurile in miscare?
Grozav, te asteptam alaturi de noi in echipa Porsche Finance Group Romania, unde vei avea ocazia sa inveti lucruri interesante si sa ai parte de experiente si provocari deosebite, intr-o atmosfera placuta si prietenoasa.
Daca esti student/a, esti dornic/a sa gasesti solutii si sa vii permanent in intampinarea colegilor si clientilor, daca ai o atitudine pozitiva si creativa, noi te asteptam in echipa noastra.

Descrierea jobului

1.
- Gestionare Raport Contracte Neactivate
- Update informatii clienti in baza de date CRM
- Administrare diverse solicitari de la nivelul departamentului
- Suport in gestionare licitatii;
- Transmitere diverse informari catre clienti (telefonic sau prin intermediul e-mail-ului);
2.
- Corespondenta zilnica primita pentru dosarele aprobate
- Numarul mare de task-uri de efectuat manual in Dasof (introducere SM-uri, trageri contracte Smart / Avantaj, completare manuala a anumitor informatii pe fiecare contract in cazul unei aprobari cu mai multe contracte)
- In limita posibilitatii va ajuta si la crearea clientilor/contractelor in DASOF pentru echipa Retail

Porsche Finance Group Romania se ocupă cu finanţarea autoturismelor aparţinând mărcilor holding-ului Porsche: Volkswagen, Audi, SEAT,Skoda, Volkswagen Autovehicule Comerciale si Das Weltauto. Grupul este prezent pe piaţa românească din 1999 şi include cinci companii: Porsche Leasing, Porsche Bank, Porsche Broker de Asigurare, Porsche Mobility şi Porsche Asigurări. Porsche Finance Group oferă clienţilor săi soluţii eficiente şi rapide pentru achiziţionarea automobilului dorit, conform conceptului „one-stop-shop”: achiziţionare directă, în showroom, finanţare prin leasing sau credit, asigurari pentru maşină şi o administrare eficientă a flotelor de maşini.
Porsche Leasing Romania IFN SA oferă leasing financiar intern pentru persoane fizice şi companii.
Porsche Bank Romania este prima bancă auto specializată de pe piaţa românească si oferă credite pentru autoturisme.
Porsche Broker de Asigurare completează gama de servicii cu intermedierea de asigurări CASCO şi RCA.
Porsche Mobility a fost înfiinţată cu scopul de a dezvolta serviciul de management de flote, rent-a-car şi leasing operaţional.
Porsche Asigurări închide cercul serviciilor integrate ale Porsche Finance Group. Compania oferă asigurarea CASCO, valabilă în toată Europa, pentru maşinile noi şi rulate achiziţionate în leasing, credit sau cash, prin companiile grupului, Porsche Leasing, Porsche Mobility sau Porsche Bank.
Porsche Finance Group este filiala locală a Porsche Bank A.G. În calitate de subsidiară a Porsche Holding, cu sediul la Salzburg, Porsche Bank A.G. este o companie internaţională specializată în servicii de finanţare si asigurare auto. Porsche Holding are peste 45 de ani de experienţă în finanţarea si asigurarea auto şi este parte a Volkswagen Group.

Datele tale personale pe care ni le vei furniza cu acceastă ocazie, sunt în siguranță cu noi, fiind prelucrate de către compania noastră doar în cadrul procesului de recrutare și selecție.
Mai multe detalii în acest sens poți regăsi în Nota de informare privind procesarea datelor personale în scop de recrutare, disponibilă pe site-ul nostru, la secțiunea Cariere.
Dacă și tu apreciezi un mediu de lucru interesant și provocator, așteptăm cu nerăbdare să primim CV-ul tău.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024