Operator Facturare

5 to go
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
Abilități excelente de comunicare orală și scrisă;
Capacitatea de a lucra cu atenție la detalii și de a respecta termenele;
Abilitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu colegii și clienții;
Orientare către rezolvarea problemelor;
Foarte bune cunostinte operare PC (Outlook, Excel);
Experienta pe o pozitie similara de minim 6 luni;
Operarea in sistemul contabil de gestiune al companiei.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Preluarea comenzilor din platforma si facturarea in sistemul de gestiune;
Răspunderea de buna desfășurare a procesului de facturare, asigurându-vă că toate documentele sunt corecte și complete conform comenzilor fiecărui client în parte;
Verificarea facturilor de marfă sub aspectul corectitudinii și completitudinii lor, asigurându-vă că acestea sunt conforme cu comenzile clienților;
Solutionarea oricaror reclamatii din partea clientilor privind livrare, plata, retur, lipsa stoc etc;
Respectarea principiilor de organizare a sistemului informațional, în special în ceea ce privește procesul de facturare;
Intocmire bonuri de consum conform procedura interna;
Participarea la inventarierea stocurilor;
Transmiterea facturilor de PJ in E-factura;
Tiparirea si arhivarea documentelor;
Respectarea prevederilor normativelor interne și a procedurilor de lucru, asigurându-vă că toate documentele sunt gestionate conform standardelor și reglementărilor în vigoare;
Transmiterea șefului ierarhic superior a oricăror reclamații și sesizări venite din partea clienților, în conformitate cu politica firmei;
Informarea superiorului de abaterile sau neregulile apărute în activitatea zilnică, precum și furnizarea de soluții pentru îmbunătățirea procesului de facturare;

Beneficii:
Salariu atractiv
Tichete de masa
Telefon mobil

WWW.FIVETOGO.RO 5 to go is a nationally acclaimed and internationally multi-awarded Romanian brand, holding a unique market position due to its’ simple concept. The story of the largest coffee shop chain in Eastern Europe and subsequently the most accessed franchise in Romania, which comprises 451 locations operating( Jan 2023) in Bucharest and other 90 cities across the country, is based on 5 core values:taste, professionalism, speed, diversity and ambition. The 5 to go story started in 2015, with the inauguration of its’ first coffee shop, a coquet 12 square meter place near Lahovari Square, Bucharest. The friendly, warm, typical urban design with slight Scandinavian influences, coupled with original and creative campaigns and a very welcoming and dynamic team, have gained the brand consumer preference and these are still the standards 5 to go upholds to this day, infusing them in every single one of its new coffee shops.

· Launching year – 2015 · Country of origin – România

Publicat 21 Febr. 2024 Reactualizat 21 Febr. 2024 Expiră 22 Mart. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.