Gratis

Operator facturare si responsabil service

HAUSBERG ROMANIA S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam persoane care sa locuiasca in zonele Voluntari, Afumati sau in apropiere!
(de preferat persane de sex feminin)

Ai experienta de cel putin 6 luni pe un post similar;
Ai studii medii finalizate;
Esti o persoana sociabila si orientata catre oameni;
Iti place sa iti planifici timpul si activitatile;
Esti atent/a la detalii;
Experienta in domeniul achizitiilor/service electrocasinice reprezinta un avantaj;
Iti asumi responsabilitatea.

Descrierea jobului

Raspunzi de corectitudinea introducerii datelor, a informatiilor transmise si a inregistrarilor pe care le executi, conform procedurilor de lucru in vigoare;
Verifici in permanenta, pe toate canalele folosite de companie, comenzile primite de la clienti (e-mail, whatsapp, on-line, manager, etc);
Folosesti cu responsabilitate toate programele de lucru;
Trimiti zilnic oferte clientilor din zonele de care esti responsabil si ii suni pentru confirmarea primirii lor;
Actualizezi in permanenta baza de date cu clienti noi, sau informatii noi despre clientii vechi (activarea clientilor inactivi);
Raspunzi la toate apelurile telefonice;
Facturezi corect si complet toate comenzile primite;
Asiguri necesarul magazinelor interne;
Promovarea si vanzarea produselor noi si vechi (telefonic sau pe teren);
Faci facturi de storno, retur sau facturi speciale;
Intocmesti AWB-uri pentru curier in vederea livrarii sau ridicarii de produse;
Verifici si rezolvi neconformitatile primite de la client legate de marfa incurcata, facturi gresite, etc.
Te ocupi de partea de service, pastrezi legatura cu departamentul tehnic si cu clientii in vederea rezolvarii situatiilor aparute.

Suntem o companie multinationala, de cel putin 15 ani pe piata din Romania, cu sediul in Voluntari, Judetul Ilfov care are ca obiect de activitate comertul en gross al produselor electrocasnice mici, menaj, obiectelor sanitare si produselor pentru gradina. Avem in portofoliu un numar de 3000 de clienti, printre care se numara retaileri precum: Carrefour, Cora, Leroy Merlin, Kaufland, Metro, Arabesque, Dante.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024