Gratis

Operator depozit (stivuitorist)

Tenneco (former Federal-Mogul)
3 poziții

Candidatul Ideal

Operator depozit / Manipulant marfa

Esti o persoana energica si motivata, dispusa sa isi dezvolte competente de lucru in domeniul logisticii? Alatura-te echipelor de stivuitoristi din fabrica de placute de frana!

Profilul pe care il cautam:
• Studii medii;
Atestat ISCIR valabil (eliberat in Romania);
• Experienta de lucru cu stivuitoarele (lame frontale, laterale) si transpaleta electrica in mediu industrial sau depozite;
• Proactivitate, identificarea solutiilor si obtinerea dе rezultate;
• Cunostinte PC la nivel mediu;
• Disponibilitatea de a lucra si la inaltime prin utilizarea VNA-ului;
• Atentie distributiva.

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitatile tale?
• Manipuleaza si depoziteaza produse finite si materii prime;
• Aprovizioneaza liniile fabricatie cu referinte si ambalaje corespunzatoare, utilizand stivuitorul sau transpaleta electrica, tugger-ul cu carucioare;
• Verifica la preluare schimbului existenta referintelor si ambalajelor necesare pentru aprovizionare liniilor de productie;
• Pregatire kituri pentru unul dintre procesele de productie;
• Verificarea echipamentelor si asigurarea standardului 5S;
• Pregatirea in vederea livrarii catre clienti a comenzilor de produse finit.

Oferim un plan de dezvoltare care sa te ajute in tranzitia catre rolul de sef de echipa, un mediu de lucru in continua evolutie, o echipa castigatoare cu fiecare produs oferit clientilor sai si apartenenta la o companie detinatoarea unui brand cu o traditie de 125 de ani (Ferodo)!

Tenneco is one of the world’s leading designers, manufacturers, and marketers of automotive products for original equipment and aftermarket customers, with full year 2021 revenues of $18 billion and approximately 71,000 team members working at more than 260 sites worldwide. Through our four business groups, DRiV Motorparts, Performance Solutions, Clean Air and Powertrain, Tenneco is driving advancements in global mobility by delivering technology solutions for diversifi ed global markets, including light vehicle, commercial truck, off -highway, industrial, motorsport and the aftermarket.

The company operates in Romania through one plant located in Ploiesti and a Global Business Center located in Bucharest.

Visit our website and find out more about us at: www.tenneco.com

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024