Gratis

Operator debavurare manuala

IG WATTEEUW ROMANIA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii absolvite: Liceu/scoala tehnica - profil mecanic

Cunostinte necesare:
- Desen tehnic
- Notiuni de prelucrare mecanica prin aschiere
- Scule aschietoare

Constituie avantaj : experienta pe pozitia Debavurator/Polizator

Descrierea jobului

Executa activitatea de polizare a pieselor, a imbinarilor in conformitate cu specificatiile si procedurile departamentale;
Pregateste consumabilele utilizate (discuri, abrazive, dalti, etc) in conformitate cu felul lucrarilor executate;
Verifica buna functionare a polizoarelor, racordurilor electrice, aer comprimat, la inceperea schimbului si pastreaza curatenia la locul de munca;
Asigura realizarea aspectului corespunzator al pieselor inainte de livrare;

IG Watteeuw este o companie multinationala cu capital belgian care produce roti dintate si componente pentru cutii de viteza, transmisii pentru trenuri, metrouri, compresoare, vapoare si alte echipamente industriale de inalta precizie, adresate clientilor de notorietate din piata externa. Ne focusam pe continua inovare, imbunatatire si standardizarea proceselor pentru a aduce mai multa valoare companiei noastre. Angajatii companiei beneficiaza de un mediu de lucru bazat pe calitate, productivitate, securitate. Dezvoltarea, cresterea nivelului de cunostinte, flexibilizarea, implicarea, deschiderea si respectul reprezinta cheia catre obtinerea unei afaceri stabile si a excelentei operationale.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024